App Store Ülke Değiştirip Uygulama İndirme

App Store’da çok sık rastlanan bir sorun olmasa da bazen indirmek istediğimiz uygulamanın “bu uygulama ülkenizde kullanılamıyor” sorunuyla bizi karşılayıp önümüze engel çıkardığını görebiliriz. Bu konuda tabi ki çözüm App Store ülke değişikliği yapmaktır. Eskiden bu konu kolay olsa da iPhone ya da iPad üzerinde App Store hesabınızı ayrıntılı olarak kullanıyorsanız öylesine ülke değişikliği yapmanız pek kolay olmayacaktır. Bu durumda dikkat etmeniz gereken şeyler neler ve değişiklik nasıl yapılır sizler için derledik.

App Store’da Nasıl Ülke Değiştirilir?

App Store’da ülke değiştirmek için öncelikle telefonunuzda bulunan App Store uygulamasına girerek sağ üstte bulunan kimlik ikonuna tıklamanız gerekmektedir.

App Store'da Nasıl Ülke Değiştirilir

Ardından karşınıza gelen sayfada “ülke/bölge” seçeneğine tıklamalısınız.

app store ülke değişikliği seçeneği

Ardından karşınıza gelen sayfada bulunan tek seçenek “ülkeyi/bölgeyi değiştir” olacaktır. Bu seçeneğe tıklamalısınız.

ülkeyi/bölgeyi değiştir

Bir sonraki sayfada değiştirmek istediğiniz ülkeyi seçmeniz istenecektir. Ülkeyi seçtikten sonra sizden yeni bilgileriniz istenecek ve “ödeme yöntemi girmeniz gerekiyor” gibi kısıtlamalar getirilecektir. Bu konuyla ilgili YouTube’da bir videomuz bulunuyordu ancak güvenlik önlemleri nedeniyle gizledik. Bu sebeple eldeki bazı yöntemleri yazılı olarak sizlerle paylaşacağız.

Ülkeye Göre Değişiklik Yapmak ve Ödeme Yöntemi

Bu noktada ülke değiştirme kısmında bilgileri girerken sizden istenen ödeme yöntemi ve bilgiler olması durumunda GPS ile konum değişikliği ve VPN ile IP değişikliği yapmanız bu ödeme konusunda karşınıza çıkan sorunu aşmanıza yardımcı olacaktır.

Konum ve İnternet Ayarları Değiştirme

Bu noktada cihazınızın konumunu değiştirmeniz gerekebilmektedir. Bunun için Sahte Konum Gönderme isimli yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Konum gibi IP adresinizi de değiştirmeniz gerekebilir. IP adresinizi değiştirdiğinizde internete bağlandığınız ülke de değişmiş olur. GPS’le ayarladığınız konumu VPN ile seçerek aynı yere denk getirmelisiniz.

Ardından karşınıza ülke değişikliğiyle ilgili onay kısmı çıkacaktır. Hala çıkmıyorsa ödeme yöntemleri değiştirme hakkında daha fazla bilgi almak için Apple forumunu ziyaret edebilirsiniz; ilgili adres buradadır.

Ülke ve Ödeme Yöntemleri Değiştirme

Ülke ve Ödeme Yöntemleri Değiştirme

Hala ülke değiştirme konusunda sorun yaşıyorsanız sorunun çözümü için Apple yardım merkeziyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. https://support.apple.com/tr-tr/contact

Karşınıza Çıkabilecek Bazı Hatalar

Ülke değiştirme sonunda ülkeyi değiştirseniz de ya da değiştirmenize rağmen sonuç alamazsanız karşınıza çıkabilecek hatalar şunlardır;

  • Hesap Bu Mağazada Değil
  • Bu hesapta en az bir kayıtlı ödeme yöntemi gerektiren etkin bir abonelik var
  • Account not in this store hatası

Bu hatalardan hangisi karşınıza çıkıyorsa internette bu hatayı arayarak yaşadığınız soruna özel çözüme ulaşmanız mümkündür.

Bir Cevap Yazın