PDF Şifre Kaldırma Ücretsiz

PDF dosyalarında çoğu kişinin bilmediği bir şifreleme özelliği bulunmaktadır. Elinize şifreli bir PDF dosyası ulaştıysa bu pdf’i herhangi birine gönderdiğinizde şifreyi bilmiyorsa dosyayı açamayacaktır. Bu durum her zaman pratik olmadığı için elinizdeki şifreli pdf’in şifresini kaldırmayı tercih edebilirsiniz.

Şifreli PDF’in Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Şifreli PDF'in Şifresi Nasıl Kaldırılır

Eğer kullanmak istediğiniz PDF bir şifreyle korunuyorsa bu şifreyi kaldırmak için çeşitli web araçlarını kullanabilirsiniz. Bu dönüştürücüler PDF’i yükleyip şifresini girmenizin ardından PDF’i şifresiz bir hale getirerek kullanımını daha kolay hale getirmeyi sağlarlar.

https://smallpdf.com/tr/unlock-pdf

PDF’in Şifresini Bilmiyorsak PDF Şifresi Kırabilir Miyiz?

İnternette yer alan bu videoda PDF dosyalarının Word’e çevrilerek şifrelerinin kaldırılmasının mümkün olduğu anlatılmaktadır. Video bize ait olmasa da bir rehber niteliğinde iş görebilir.

Bu yöntem de her ne kadar paylaşmış olsak da denemediğimiz ve garantisini vermediğimiz bir yöntemdir. PDF’in içeriği sizin için gerçekten çok önemliyse risk analizi yaparak uygulamayı kullanıp kullanmayacağınıza karar vermek yine size bağlıdır. Eğer kullanmak istediğiniz PDF bir şifre ile korunuyorsa onu kırabilecek bir yazılım maalesef ki bulunmamaktadır. Herhangi bir internet sitesi ya da bilgisayar uygulaması da bunu yapamayacaktır çünkü bir pdf’in şifresini kırmak onlarca yıl sürecektir.

PDF'in Şifresini Bilmiyorsak PDF Şifresi Kırabilir Miyiz

PDF şifresi kıracağını vaat eden internet sitelerinin çoğunluğu bilgisayarınıza çeşitli virüsler yayabilecek yazılımlar içermektedir. Bu yüzden bu araştırmayı yapmakta kararlıysanız bile güven vermeyen internet sitelerindeki uygulamaları indirmemenizi tavsiye ederiz.

Telefondan PDF Düzenleme

PDF’lerle ilgili bir diğer merak edilen konu da telefon üzerinden PDF’lerin nasıl düzenlendiğidir. Eğer telefonunuzdan Pdf düzenlemeye ihtiyacınız olursa neler yapmanız gerektiğini anlatan rehberimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın