e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Ülkemizde başbakanlık tarafından kurulan ve internet üzerinden devlet kurumları ile olan işlemlerin yapılabilmesini sağlayan e-Devlet sistemi pek çok vatandaşın günlük hayatta ihtiyaç duyduğu platformlardan biri haline gelmiş durumda. Ancak e Devlet‘e ilk defa giriş yapacak olan kullanıcılar e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır diye kendi kendilerine sormaktalar. Sisteme giriş yapmanın iki yolu vardır biri internetten e devlet şifresi alma diğeri ise PTT’den e-Devlet şifresi almaktır.

e devlet şifresi alma

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Bir vatandaş olarak e-Devlet şifresi almanın en kolay yolu herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile beraber giderek e-Devlet şifresi almak istediğinizi belirtmek ve şifrenizi alma yolunu belirtmektir. Şifreniz size bir zarf olarak ya da telefonunuza sms gönderilerek ulaştırılmaktadır.

e-devlet şifresi nasıl alınır

İnternetten E Devlet Şifresi Alma

Bu sistem hakkında en merak edilen konulardan birisi de PTT’ye gitmeden internetten e-Devlet şifresi almanın mümkün olup olmadığıdır. Bu mümkün ancak bir banka hesabınızın olması gerekmekte. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra bankanızı seçerek giriş yaptığınızda E-Devlet şifrenizi internetten almış olacaksınız. Artık her türlü kurumla olan işleminizi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın