İnstagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum

Son zamanların en popüler sosyal ağlarından biri olan İnstagram üzerinde sık karşılaşılan sorunlardan birisi de İnstagram hesabını dondurduktan sonra geri açamamaktır. Bir süreliğine İnstagram’a ara vermek istemiş olabilirsiniz. Ardından geri dönmeye çalışırken karşılaştığınız bu problem çok canınızı sıkabilir.

İnstagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum

İnstagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum

İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra geri açamıyorsanız bunun birkaç farklı sebebi olabilir. Bunların başında hesabınızı dondurmanızın ardından pek bir süre geçmemiş olması yer alır. İnstagram hesap dondurma işleminin ardından 24 saatlik bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre dolmadan hesabınızı geri açmaya çalışıyorsanız bu sorunu yaşamanız muhtemeldir.

Eğer sorun bu değilse ve şifrenizi ve kullanıcı adınızı doğru bilmenize rağmen hesabınıza erişemiyorsanız kimlik doğrulama talebinde bulunabilirsiniz. İlgili sayfada hesabınızın devre dışı bırakıldığını belirtip yönergelerde söylendiği şekilde kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Ardından İnstagram inceleme yaparak sonucu size mail olarak ulaştıracaktır.

İnstagram Hesabımın Şifresini Unuttum Açamıyorum

Hesabınızın şifresini unuttuğunuzda pek çok yerde hesabınızı dondurduğunuz için şifremi unuttum özelliğinden faydalanamayacağınız yazar ama bu doğru değildir. Giriş sayfasında bulunan şifremi unuttum bağlantısını kullanarak yeni bir şifre isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın