Facebook’ta Engellendiğinizi Anlama Yolları

Her ne kadar Facebook üzerinde bir kullanıcının sizi engellendiğine dair size bildirim gönderilmese de birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak imkansız değildir.

Facebook'ta Engelleyenleri Görme

Facebook’ta Engelleyenleri Görme

Öncelikle Facebook üzerinde böyle bir listeye ulaşmak imkansızdır. Sizi engellediğinden şüphelendiğiniz biri varsa o kişinin engelleyip engellemediğinden emin olmanın yolunu göstereceğiz. Öncelikle bu kişinin profiline ulaşamamanız sizi engellediğinin kanıtı değildir. Şu listedeki tüm olayları kontrol etmelisiniz;

  • Kullanıcının profiline ulaşılamıyorsa
  • Sohbetlerde adı Facebook Kullanıcısı olarak görünüyorsa
  • Kullanıcı linkini gizli sekmeden açtığınızda ulaşılamıyorsa (facebook.com/kişi gibi)
facebook engellendiğimi nasıl anlarım
Facebook “bu sayfaya ulaşılamıyor” hatasına ait ekran görüntüsü (üye girişi yapılmamış durumda)

Engellenmiş olma ihtimaliniz yüksek ancak kişinin hesabını dondurmuş olma ihtimali de var. Bundan emin olmanın en kesin yolu o kişiyle arkadaş olan başka bir kullanıcıya o kişinin linkini gönderip onun profilini görüp göremediğini sormak. Diğer kişiyi de engellemediyse İçeriğe Ulaşılamıyor sayfası gelecektir ve hesabını dondurmuş demektir. Ancak diğer kullanıcı görebiliyor ve siz göremiyorsanız maalesef engellenmişsiniz demektir.

Facebook İçeriğe Ulaşılamıyor Ne Demek

Bu sayfa Facebook‘un 404 sayfasıdır. İlgili sayfadaki kullanıcının hesabının kapatıldığını, sizi engellediğini ya da kullanıcı linkini değiştirdiğini (çok istisnai bir durumdur, arkadaş ekliyseniz bundan etkilenmezsiniz) ifade eder.

Facebook Messenger’da Engellendimi Anlama

Facebook’un bir diğer özelliğiyse sohbette kullanıcıları engellemektir. Bu durumda kişi arkadaşınız olsa bile mesaj gönderemezsiniz. Bu işlemin yapılıp yapılmadığını anlamak çok kolaydır. İlgili kullanıcının profiline geldiğinizde mesaj gönder butonu görünmeyecektir.

facebook engel kaldırma programı indir

Messenger’dan bakıyorsanız mesaj gönderdiğinizde “Bu kullanıcıya mesaj gönderilemiyor” uyarısı karşınıza çıkacak ve mesajınız gitmeyecektir.

Facebook Messenger'da Engellendimi Anlama

Bir kişi tarafından engellendim. Nasıl engeli kaldırabilirim?

Maalesef ki o kişi sizin engelinizi kaldırmadığı sürece sizin yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmamaktadır. Başka bir platformdan konu hakkında iletişime geçerek engeli kaldırmasını isteyebilirsiniz. Engel kaldırma hilesi gibi şeyler tamamen yalan ve asılsızdır.

Bir Cevap Yazın