Twitter Robot Musun Doğrulaması Açılmıyor

Twitter‘ın güvenlik önlemi olarak aynı işlemleri spam şeklinde sürekli olarak yapan hesapları kısıtlama ve insan olduklarını doğrulama amacıyla yaptığı robot musun yazan ve ben robot değilim olarak işaretlenebilen captcha sistemi bazen kullanıcılara sorun yaratabiliyor. Her ne kadar çözümü kolay bir sorun olsa da doğrulama açılmadığında kolay olması bir şey ifade etmemektedir. Peki Twitter ben robot değilim uyarısı nasıl kapatılır?

Twitter Robot Musun Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Twitter Robot Musun Uyarısı Nasıl Kapatılır

Sorunun sebebi sık yaptığınız bir işlemin hesabınızı kilitlemesi olduğu için gerçekten bir güvenlik sorununu çözmeniz gerekmektedir. Eğer Twitter robot musun? ben robot değilim uyarısını geçemiyorsanız hesabınızdaki güvenlik sorununu çözmek için şifrenizi değiştirebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapamadığınız için şifre değişikliği için şifremi unuttum seçeneğini kullanarak şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir. Bunun ardından bir dahaki girişinizde recaptcha sorgusu karşınıza çıkmayacaktır.

ben robot değilim sorunu

Twitter Hesabı Neden Kilitlenir?

Twitter hesabının kilitlenmesine sebep olan sebepler spam derecesinde aynı işlemi yapmaktır. Bunlardan bazıları

  • Kısa sürede çok kişiyi takip etmek.
  • Bir insanın atamayacağı kadar hızda tweet atmak.
  • Birkaç saat içinde binlerce takip bırakma işlemi yapmak.
  • Çok fazla şikayet talebi oluşturmanız.
  • Sunucuya çok fazla talep yollamanız.
  • Bir saat içinde birkaç kez şifre veya kullanıcı adı değiştirmeniz.

gibi sebepler olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için hesabınızla üçüncü parti uygulamalara giriş yapmamalı, telefon numaranızla hesabınızı doğrulamalı ve kendiniz de bu sınırları zorlamamaya dikkat etmelisiniz.

Twitter Kendi Kendine Takip ve Beğeni Yapıyorsa

Bu sorun beraberinde genellikle bu problemi de getirmektedir. Çözmek için ayarlar – uygulamalar kısmına giderek izin verilen üçüncü parti uygulamalarını kaldırmanız gerekmektedir. Bu sorun genelde takipçi ve beğeni uygulamaları kullandığınızda meydana gelir.

Bir Cevap Yazın