Telefonum Şarj Olduktan Sonra Otomatik Olarak Açılıyor

Bazı telefonlarda kullanıcılar ekran kapalıyken daha hızlı şarj olur düşüncesiyle telefonu kapatarak şarja takmak isteseler de çoğu telefonda şarja takınca otomatik olarak açılma problemi meydana gelebiliyor. Özellikle iPhone kullanıcılarının kesin olarak yaşadığı şarja takınca otomatik açılma problemi aslında çok da dert edilmemesi gereken bir problemdir.

Telefon Şarja Takınca Neden Açılır?

Telefon Şarja Takınca Neden Açılır

Telefonlarda bulunan modern bataryalar genellikle şarja takıldığı gibi açılmaya programlanmıştır. Bazı telefonlardaysa şarj sırasında telefonu açmak size bağlıyken şarj dolduğu zaman otomatik açılmaktadır. Bunun sebebi telefonun sahip olduğu yazılımla akımı dengeye sokabilme imkanının sadece açıkken mümkün olmasıdır.

Akıllı telefonla şarj seviyesi %100 olduğu zaman bataryaya daha fazla yükleme yapmamaya programlanmışlardır. Bu hem telefonun sağlığı hem de elektrik israfının önüne geçmek için yapılan bir eylem olmakla birlikte telefonda bulunan herhangi bir problemden dolayı meydana gelmemektedir ve tamamen doğal bir olaydır.

iPhone Kullanıcıları Ne Yapmalı?

iPhone Kullanıcıları Ne Yapmalı

iPhone’da telefon şarja takıldığında otomatik olarak açılacağı için kapalı şekilde şarj etme imkanınız bulunmamaktadır. Bunun için iPhone şarj ve batarya ömrü uzatma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Telefonda Şarj Tasarrufu Yöntemleri Nelerdir?

Telefonunuzun daha uzun süre şarjının dayanabilmesi için uygulamanız gereken bazı temel yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında Wi-Fi ve mobil veriyi kapatmak gibi çok bilinen yöntemler olsa da önemli ayrıntılar da bulunmaktadır. Bunlar için videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın