Instagram’da Influencer Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Instagram’da ünlü hesaba sahip kullanıcılar pek çok sponsorlu ürün, özel etkinlik davetleri, ürün ve hizmet tanıtımları gibi özel ayrıcalıklara sahip olabiliyorlar. Hatta bazı influencerlar sadece Instagram hesabını kendi mesleği haline getirecek seviyeye ulaşmış durumda. Bunu sağlayan da büyük markaların pazarlama çalışmalarında influencer pazarlama stratejisinin büyük önemi olması. Artık markalar sadece kendileri reklam yapmak yerine ünlü ve kitleye sahip kişilerin tavsiyeleri aracılığıyla da ürünlerini kullanıcılara sunuyorlar. Dışarıdan bakıldığında organik bir tavsiye gibi görünen bu pazarlama stratejisi hem influencerlar hem de satıcılar için kazanç elde ettiren bir durum haline geliyor.

Influencer Olmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Influencer Olmak İçin Ne Yapmak Lazım

Büyük bir kitleye sahip olmanın ilk adımı Instagram hesabınızın hitap edeceği kitleyi bulup onlara yönelik paylaşımlar yapmaktır. Bu sayfanızın konseptine göre değişebilecek bir konu olup zaman içerisinde diğer hesaplarla iş birliği yaparak, paylaşımlarınızın keşfette yer almasını sağlayarak hiç düşünmediğiniz kadar büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Yazının sonunda bulunan videomuzda Instagram’da keşfete çıkmayla ilgili tüm yöntemlerden bahsettik.

Kitleye Sahip Olmakla Bitiyor mu?

Kitleye Sahip Olmakla Bitiyor mu

Influencer olmanın en önemli adımı büyük bir kitle olsa da para kazanmak için tek başına yeterli bir konu değildir. Influencerlar internetten para kazanan kişiler olmasına karşın Instagram sadece paylaşım yaptığınız ya da çok beğeni aldığınız için size para vermez. Para kazanmanın yolu herhangi bir markayla iş birliği yaparak onun tanıtımını yapmaktır. Bunun için de yapmanız gereken şey anlaşacak bir marka bulmaktır. Bunun için çeşitli ajanslara kaydolabilir ve sizi markalarla buluşturmalarını sağlayabilirsiniz. Marka işbirlikleri için kaç takipçiniz olması gerektiğine değinen yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ajanslar Arcılığıyla Influencer Olmak

Ajanslar Aracılığıyla Influencer Olmak

Çeşitli ajanslar size hesabınıza uygun markalarla iş birliği sağlama konusunda yardımcı olabilir. Bu ajansların sitesine girdiğinizde başvuru formu kısmını bulup Instagram hesabınızı, adınızı ve diğer bilgilerinizi girdiğinizde bir süre sonra sizi arayarak hesabınız için uygun partnerleri söylerek iş birliği konusunda anlaşma yapmanızı sağlarlar. “Instagram Influencer Ajansları” diye arama yaparak ilgili ajansları bulup kaydolabilirsiniz. Burada markanızın yer almasını isteyen bir ajanssanız teknoelci.com/iletisim adresinden bize yazabilirsiniz.

Influencer Olmak İçin Trendyol’a Başvurmak

Influencer Olmak İçin Trendyol'a Başvurmak

Trendyol son zamanlarda en çok öne çıkan Influencer iş ortağıdır. Trendyol’a herhangi bir ajans aracılığı olmadan başvurmak için yapmanız gereken Trendyol Influencer Başvuru adresine tıklayarak bilgilerinizi girmektir. Araya herhangi bir ajans girmediği zaman komisyon oranınız biraz daha fazla olacaktır ancak Trendyol sizden ödeme almak için fatura kesmenizi isteyecektir. Eğer herhangi bir şirketiniz yoksa Trendyol’a direkt olarak başvuru yapamazsınız.

Influencerlar Ne Kadar Kazanıyor?

Influencerlar Ne Kadar Kazanıyor

Çeşitli markalarla iş ortaklığı yapan influencerların kazanabileceği paranın sınır olmamakla birlikte doğruluğu kesin olmamasına karşın internette dolaşan ünlülerin sadece Instagram’dan kazandıkları para şu şekildedir;

 • Kerimcan Durmaz: 350,000 TL
 • Enes Batur: 300,000 TL
 • Danla Biliç: 250,000 TL
 • Merve Özkaynak: 200,000 TL
 • Orkun Işıtmak: 200,000 TL
 • Kafalar: 200,000 TL
 • Halil Söyletmez: 100,000 TL
 • Sebile Ölmez: 100,000 TL
 • Duygu Özarslan: 100,000 TL

Instagram Hesabı Nasıl Büyütülür?

Instagram Hesabı Nasıl Büyütülür

Instagram’da hesap büyütmenin en önemli aşaması gönderilerinizin keşfete çıkmasını sağlamaktır. Gönderileri keşfete çıkmayan bir sayfanın Instagram’da elde edebileceği takipçi sayısı normalin altında kalacaktır. Teknoloji Elçileri’nin instagram.com/teknolojielcileri sayfasında 3 ay 15.000 takipçiye ulaşmasını sağlayan taktikleri aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

4 thoughts on “Instagram’da Influencer Olmak İçin Ne Yapılmalı?

 • 10 Kasım 2020 tarihinde, saat 15:13
  Permalink

  Instagram’da para kazanmanın tek yolu markalarla çalışmak mı?

  Yanıtla
  • 10 Kasım 2020 tarihinde, saat 15:16
   Permalink

   Merhaba, diğer yöntemler için yazımızda linki bulunan Instagram’dan para kazanma yolları yazısına göz atabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 10 Kasım 2020 tarihinde, saat 15:14
  Permalink

  Influencer olmak için çalışacak markaları nasıl bulabilirim

  Yanıtla
 • 10 Kasım 2020 tarihinde, saat 20:26
  Permalink

  Instagram influencer olmak istiyorum yardımcı olur musunuz

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın