Instagram Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Günümüzde internetten para kazanmak neredeyse en çok tercih edilen işlerden biri haline geldi. Bunun nasıl yapıldığını merak edenler için internetteki her alanın bir gelir kaynağına dönüştürülmesinin mümkün olduğunu belirtelim. İnternet siteleri belli bir ziyaret aldığında, Youtube videoları belli bir izlenme aldığında bu onlar için gelir demek olabilir. Ancak Instagram hesapları para kazanmak için kaç takipçiye sahip olmalıdır dediğimizde karşımıza diğer platformlardan farklı bir cevap çıkıyor.

Instagram Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Instagram Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Instagram üzerinde platformun sunduğu bir gelir sistemi bulunmamaktadır. Bu yüzden milyonlarca takipçiniz olsa bile normal şartlarda bu takipçi sayısı tek başına size bir gelir sağlamayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır diyerek alternatif gelir yollarına yönelmektir. Günümüzde bazı Instagram hesapları gönderi hatta hikaye başına belirli ücretler alsalar da kitlesi yüksek takipçili hesaplarda bu sayı binlerce lirayı bulabilmektedir.

Hesabınızın alacağı ücreti belirlemek tamamen sizin ve kitlenizin sağladığı etkileşimin elindedir. Kimse bir milyon takipçisi olup da gönderileri 100 beğeni alan bir sayfayla ortaklık yapmak istemez.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır

Para kazanmak için takipçi kadar hesabınızın sahip olduğu etkileşim de önemlidir. Girdiğiniz işe göre etkileşim farklı noktalarda işe yarıyor olsa da hesabın aktif ve güçlü olması her zaman ortak özelliktir. Instagram’dan gelir elde etmenin onlarca yolu olsa da en bilinenlerini ayrıntılarıyla sizler için derledik;

Sponsorluk Anlaşmaları

sponsorluk anlaşmaları

Büyük markaların son zamanlarda influencer’lar ile anlaştıklarını çoğu zaman görmüş olabilirsiniz. Örneğin göz önündeki birinin dm’den gelen üzerindekini nereden aldın mesajını ss gösterip hikayesinde bir giyim markasının sayfasına kaydırmalı içerik yapmasının doğal görünümlü bir sponsorluk anlaşması olduğunu anlayabiliriz.

Anlaşma İçin Firmalar Neye Göre Reklam Verir

Firmalar da reklam verirken kendi çıkarlarını gözeteceklerdir. Kitle etkileşiminin yanı sıra kullanıcıları sayfaya çekebilecek potansiyelinizin olması da önemlidir. Örneğin eğitim üzerine içerikler paylaşan bir sayfada online kursların ya da yayınevlerinin reklam vermek istemesi beklenilecek bir durumdur. Kitlenin etkileşimine göre teklif de bir o kadar yüksek olacaktır.

Ürün Satışları

Ürün Satışları

Instagram’da onlarca kez satış yapan hesapların olduğunu görmüşsünüzdür. Bu hesaplar direkt olarak ellerindeki ürünlere Instagram üzerinden müşteri bularak satış gerçekleştirmektedir. Instagram’dan para kazanmayı da bu sayede gerçekleştirmiş oluyorlar.

Instagram Hesap Satışı

Instagram Hesap Satışı

Pek etik olmasa da gerçekten büyük kitlesi olan hesaplar sürekli yeni yeni hesaplar açıp kendi sayfalarında reklamlarını yaparak belli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra yeni hesapları satabilmektedir. Bu durum süreklilik sağlandığı taktirde güzel bir gelir kazandırabilmektedir.

Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık Hizmetleri

Genellikle profesyonel olarak sağlanan bir hizmet olsa da yüksek takipçili Instagram hesaplarının daha yeni başlayan hesaplara belli bir ücret karşılığı rehberlik etmesine verilen isim danışmanlık hizmetidir. Burada satışı yapılan şey bilgi ve tecrübedir.

Bu konuda daha fazla ayrıntı içeren Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır yazımız markaların neye göre reklam verdiği, kitlenin nasıl elde tutulduğu gibi konularda da bilgiler içermektedir.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

Instagram’da 1 Milyon Takipçisi Olan Hesaplar Ne Kadar Para Kazanır

Her zaman olduğu gibi net bir değer vermek doğru olmasa da bu konudaki merakın biraz giderilmesi için bu kadar büyük kitleye sahip hesapların gönderi başına 5.000 lira civarında para aldıkları gibi söylentileri etrafta duymanız mümkündür. Ancak her zaman belirttiğimiz gibi bu durum hesapların yaptığı anlaşmaya, paylaşılan içeriğin türüne ve birbirine bağlı olmayan onlarca farklı durumdan etkilenebilmektedir.

Instagram’da Takipçi Nasıl Kazanılır?

Daha önce çok sefer Instagram algoritması üzerine çalışmış kişiler tarafından derlenmiş içeriklerin ve önerilerin bulunduğu takipçi kazanma yöntemleri isimli yazımız bu konuda sizlere fayda sağlayabilir.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

One thought on “Instagram Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Bir Cevap Yazın