İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

En popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram üzerinde popüler olmanın da en önemli adımı daha fazla takipçi sayısına sahip olmaktır. Bunu yapmak için birkaç farklı ayarı değiştirmeli ve paylaşımlarınızın içeriklerine, yazılarına, filtrelerine hatta zamanlarına bile dikkat etmelisiniz. Hepsini düzgün bir şekilde ayarladığınız zaman insanların sizi keşfetmemesi için hiçbir sebep kalmayacaktır. İnstagram takipçi kazanma yolları diye arattığınızda aklınızdan çok karmaşık yöntemler hatta belki hileler bile geçiyor olabilir ancak bu organik yollarla bile düşünemeyeceğiniz kadar çok takipçi ve beğeni kazanmanız mümkündür.

1- Hesabınızı Herkese Açık Yapın

1- Hesabınızı Herkese Açık Yapın

Diğer kullanıcıların paylaşımlarınızı görüp sizi keşfedebilmesi için hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Gizli hesapların paylaştığı fotoğraflar keşfete de çıkmaz etiketlerde de görünmez. Bu durumda sizi tanımayan birinin varlığınızdan haberdar olması imkansız hale gelecektir.

2- Keşfete Çıkmaya Çalışın

2- Keşfete Çıkmaya Çalışın

Paylaşımlarınızın en fazla kişiye ulaşmasının yolu keşfete çıkarak paylaşımlarınızın diğer kullanıcılar tarafından görünmesini sağlamaktır. Keşfete çıktığımı nasıl anlarım diye soracak olursanız bu soruya şöyle cevap verebiliriz; keşfet kullanıcıların takip ettikleri hesaplara göre en ilgilerini çekebilecek fotoğrafların listelendiği yerdir. Bu sebeple herkesin karşısına çıkan keşfet bölümü farklıdır. Bu yüzden bazı insanların keşfetine çıkarken bazılarınınkine çıkamayabilirsiniz. Daha fazla beğeni almak daha fazla kişinin keşfetine çıktığınız anlamına gelir.

3- Aktifliğinizi Koruyun

3- Aktifliğinizi Koruyun

Paylaşımlarınızın yanı sıra sürekli aktif olmak da hem daha fazla kullanıcının ana sayfasında görünmek hem de keşfette daha fazla yer almak için önemli bir etkendir. Hatta kullanıcılar açısından baktığımızda uzun süre paylaşım yapmayan hesapları bir süre sonra takibi bıraktıklarını bile söyleyebiliriz.

4- Paylaşımlarınızın İçeriğine Özen Gösterin

4- Paylaşımlarınızın İçeriğine Özen Gösterin

Yaptığınız paylaşımları sırf aktif olmak için atmış olmayın bunu yapmak hem kullanıcıların gözündeki ciddiyetini düşürecek hem de keşfette kalma zamanınızı azaltacaktır. İnstagram genel olarak fazla etkileşim alan fotoğrafları sever. Bu sebeple takipçilerinizi yorum yapmaya teşvik ederek en fazla beğeniyi alacağını düşündüğünüz fotoğrafları paylaşın.

5- Hikayeleri İhmal Etmeyin

5- Hikayeleri İhmal Etmeyin

Aktifliğinizi göstermenin bir diğer yolu da hikaye paylaşmaktır. Hikayeler kısa süreli olarak durduğu için daha fazla ön plana çıkarlar ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilirler. Hikayenizi gören yeni bir kişi profilinizi merak edebilir ve paylaşımlarınıza bakarak sizi takip etmeye karar verebilir.

6- Kullandığınız Filtreleri Gözden Geçirin

6- Kullandığınız Filtreleri Gözden Geçirin

Bazı fotoğraflar filtreyle daha güzel hale gelebilir. Daha fazla takipçi kazanmak için fotoğraflarınızın güzel olması da en önemli etkendir. Bu yüzden fotoğrafınızın filtreli mi yoksa normal mi daha güzel olduğunu iyi seçin. Sırf filtre kullanmış olmak için kullanmayın.

7- Etiketleri Kullanmaya Çalışın

7- Etiketleri Kullanmaya Çalışın

Yeni kişilerin sizi görmesinin bir başka yolu da etiketler kullanmaktır. Bu etiketlere bakan kullanıcıların amacı zaten takip etmedikleri yeni kişilerin paylaşımlarını görmektir. Bu sebeple bu durum sizin için avantaja çevrilebilecek en büyük fırsattır.

8- Bölge ve Konuma Özel Paylaşım Yapın

8- Bölge ve Konuma Özel Paylaşım Yapın

Tıpkı etiketler gibi son birkaç yıldır İnstagram’da bölge ve konuma özel paylaşımlar da listelenmekte. Aynı şekilde bu bölümde gezen insanlar da sizi keşfedebilirler.

9- Facebook ve Twitter Hesabınızı Bağlayın

9- Facebook ve Twitter Hesabınızı Bağlayın

Diğer platformlarda bulunan takipçilerinizin de sizi fark etmesini sağlamak için tüm sosyal medya hesaplarınızı İnstagram’a bağlayabilir hatta girdiğiniz etiketlere bu sosyal ağlardan giren kullanıcıların da sizi bulmasına imkan sağlayabilirsiniz.

10- Bazı Yorumları Kibarca Cevaplayın

10- Bazı Yorumları Kibarca Cevaplayın

Keşfete çıkmanın yolu daha fazla etkileşim almak olduğu için takipçilerinizin yorum yapması önemlidir. Eğer ara ara yapılan yorumlara cevap verirseniz yorumları okuduğunuzu hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Bu da takipçilerinizi yorum yapmaya teşvik eder.

11- Takip Eden Kullanıcıları Geri Çevirmeyin

11- Takip Eden Kullanıcıları Geri Çevirmeyin

Tamamen olmasa da sizi takip eden kullanıcıları geri takip edin. Çünkü onlar sizin hayranınız değiller. Bazı kullanıcılar sırf geri takip edilmek için de sizi takip edebilir.

12- Eski Gönderilerinizi Silmeyin

12- Eski Gönderilerinizi Silmeyin

Bu hem İnstagram için hem de takipçiler için ciddiyetinizi düşüren bir durumdur. Eski paylaşımlarınızı görmek için profilinize giren bir kişi bunları sildiğinizi fark ettiğinde bundan rahatsız olup sizi takibi bırakabilir. Ayrıca İnstagram da sitede bulunan içeriklerin fazla olmasını isteyeceği için sizi geri plana atacaktır.

One thought on “İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

  • 4 Kasım 2019 tarihinde, saat 01:13
    Permalink

    sanki iğneleme yapar gibi olmuş son madde 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın