Whatsapp Durumlara Gizlice Bakma

Whatsapp‘ta diğer kullanıcıların paylaştığı durumlara baktığınızı kimsenin görmemesini sağlamak yani Whatsapp durumlarına gizlice bakmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yazımızda bunlardan birkaçına değineceğiz. Bu sorun İnstagram‘ın hikayeler özelliğini uygulamasına eklemesinin ardından pek popüler hale gelen bu özelliğin Whatsapp’a da eklenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Whatsapp her ne kadar gizliliğe önem verse de bu biraz karmaşık bir durumdur.

Whatsapp Durumlarına Baktığımı Kimse Görmesin

Whatsapp Durumlarına Baktığımı Kimse Görmesin

Rehberinizde kayıtlı olan herkesin Whatsapp durumlarını görebilirsiniz ancak bunu yaptığınızda o kişiler de sizin paylaştıkları duruma baktığınızı görebilir. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken basit ve biraz da yorucu bir işlem bulunmaktadır. Bu işlemin ardından birisinin Whatsapp durumuna baktığınızda bunu kimse göremeyecektir. İşte adım adım rehberimiz;

Whatsapp ana ekranında bulunan ayarlar sekmesini açın. Ardından gizlilik kısmında bulunan okundu bilgisi seçeneğini kapatın. Bu özellik uygulamada bulunan mavi tiki kapatma özelliği anlamına gelmektedir. Durumlarda da aynı sistem geçerli olduğu için mavi tiki kapattığınızda kimse Whatsapp durumlarına baktığınızı göremeyecektir.

whatsapp mavi tik sistemiyle durum ve hikaye gizleme

Durumlara baktıktan sonra Whatsapp‘ı eskisi gibi kullanmaya devam etmek için aynı ayarlara gelip okundu bilgisini tekrar açmanız gerekmektedir.

İnternet Kapalıyken Whatsapp Durumlarına Bakmak

İnternet Kapalıyken Whatsapp Durumlarına Bakmak

Kullanıcıların Whatsapp durumları cihazınızda yedeklendiyse ve interneti kapattığınızda durumlarına bakarsanız bu bir süreliğine Whatsapp durumuna baktığınızı gizleyebilir ancak yeterli bir çözüm değildir. İnternete bağlandığınız an Whatsapp durumuna bakmış olduğunuz bilgisi karşı tarafla paylaşılaşacaktır. Bu yöntemin etkili olması için karşı tarafın durumu yayından kalkana kadar (paylaşılan durum 24 saat sonra yayından kalkar) interneti açmamanız gerekmektedir.

Whatsapp Hikayeleri SS Alınca Bildirim Gider mi?

Whatsapp’ta bulunan durumlar yani hikayeleri ss aldığınız zaman kimseye bildirim ya da mesaj gitmemektedir. Ancak İnstagram için ss alınca bildirim gitmesi gibi bir güncelleme test edilmiştir. Aşağıdaki videodan böyle bir güncelleme yapılırsa ne şekillerde uygulamalarla bildirim gitmesinin önüne geçilir öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Hikayeleri Nasıl İndirilir

Whatsapp’ta paylaşılan hikayeler eğer fotoğrafsa ss alabilirsiniz. Videoysa ekran videosu kaydederek rahatça paylaşılan videoyu telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Durumlarını Belirli Kişiye Gizleyerek Paylaşma

Whatsapp Durumlarını Belirli Kişiye Gizleyerek Paylaşma

Whatsapp durumlarına kimse görmeden bakmanın yanı sıra paylaştığınız durumları da belli kişilerin görmeyeceği şekilde paylaşabilmeniz mümkündür. Bunun için ayarlar>gizlilik bölümünden durumları şu kişiler hariç paylaş butonunu kullanarak paylaşmış olduğunuz Whatsapp durumlarını belirli kişilerden gizleyebilirsiniz. Ayrıca benzeri bir özellik de İnstagram da bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın