Twitter Farklı Fontlarda Yazı Yazma

Dünyanın en popüler mikroblog sitesi Twitter üzerinde bazı kullanıcıların değişik karakterlerle yazı yazdığını görmüşsünüzdür. Bu yazı tarzları profillere yeni bir imaj katarken kullanıcıları da diğerlerinden farklı kılıyor. Twitter’da farklı fontlarla yazılar yazmak ise yeni bir klavye düzeni ya da özel bir ayar gerektirmiyor.

Twitter'da farklı fontlarla yazılar yazmak

Twitter’da Farklı Fontlarla Nasıl Yazılır

Twitter’da farklı fontlarla yazmak için Twitter Font Generator isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama yazdığınız yazıları farklı ve Twitter’la uyumlu fontlarla tekrar size sunacaktır.

Twitter'da Farklı Fontlarla Nasıl Yazılır

Bunları sayfadan kopyalayarak alıp Twitter’a yapıştırarak Twitter’da kullanabileceğiniz yeni yazı tiplerine sahip olabilirsiniz.

Twitter’ın Kullandığı Yazı Fontu Nedir?

Twitter'ın Kullandığı Yazı Fontu Nedir?

Twitter’ın kendi platformunda kullandığı yazı fontu Gotham Narrow SS‘tir. Birkaç yıl önce tasarım değişikliğiyle beraber okunabilirliği kolaylaştırmak ve tasarıma uyarlamak amacıyla değiştirilmiştir.

Instagram Değişik Yazı Tipleri

Instagram Değişik Yazı Tipleri

Tıpkı Twitter gibi Instagram’da da değişik yazı tipleriyle yazı yazmak isterseniz bu durumda karşınıza birkaç farklı yöntem çıkacaktır. Maalesef ki Instagram gönderi açıklamalarında farklı yazı fontlarını kullanmak pek mümkün değildir ancak hikayelerde ekranın üstünde bulunan yazı tipi seçeneğine tıklayarak farklı ve değişik şekillerde yazılar yazarak paylaşabilirsiniz.

Telefonda Yazı Fontu Değiştirme

Eski zamanlarda çekilmiş bir videomuzda bunun nasıl uygulanacağını anlatmıştık. Yöntemler hala geçerli olmasına rağmen alternatifler de epey mevcuttur. Videomuza buradan göz atabilirsiniz;

Bir Cevap Yazın