Türkiye’den Twitter Blue ile Mavi Tik Alma

Twitter’ın yeni başlattığı uygulaması Twitter Blue sayesinde artık kullanıcılar belli bir ücret karşılığında mavi tik alabiliyorlar. Ancak bu özellik maalesef ki şu an belli ülkelerde kullanıma sunuluyor üstelik ülkenizi ve dilinizi değiştirmeniz bile Twitter Blue’yu alabilmek için yeterli olmuyor. Yani resmen paranız olmasına rağmen bu üyeliği satın alamıyorsunuz.

Twitter Blue Seçeneği Yan Sekmede Gözüküyor Ödeme Çıkmıyor

Twitter Blue Seçeneği Yan Sekmede Gözüküyor Ödeme Çıkmıyor

Türkiye’den giren kullanıcılar Web ve mobil sürümlerde bazen menülerde Twitter Blue seçeneğini görebiliyorlar. Twitter’da mavi tik almayı sağlayan Twitter Blue her ne kadar görünüyor olsa da altta bulunan ödeme yapma seçeneği Türkiye’deki kullanıcılar tarafından tıklandığı zaman kullanılabilir olmuyor.

Eğer yan sekmede Twitter Blue seçeneği çıkmıyorsa https://twitter.com/i/twitter_blue_sign_up linkine tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz. Tıkladığınızda Twitter ana sayfasına atarsa yazının devamındaki yöntemleri uygulayın.

Twitter Blue’yu Türkiye’den Almak İçin Ne Yapmamız Gerekiyor?

Bu noktada yapmanız gereken şey hesabınızın ülkesi ya da dilini değil de internete bağlandığınız IP adresini değiştirmek yani VPN kullanmaktır. Bu noktada ücretsiz ve etkili yöntemleri sizler için derledik.

Google Chrome Eklentileriyle VPN Kullanmak

Bilgisayarınıza herhangi bir indirme yapmadan Google Chrome Mağazasına giderek VPN kurabilirsiniz. Bu sayede tarayıcınızda tek tıkla açılıp kapatılabilen ücretsiz bir VPN’iniz olacaktır. Bunun için iki alternatif ekliyoruz.

DotVPN – https://chrome.google.com/webstore/detail/dotvpn-%E2%80%94-unlock-the-web-w/kpiecbcckbofpmkkkdibbllpinceiihk

Hotspot Shield VPN – https://chrome.google.com/webstore/detail/hotspot-shield-elite-vpn/ejkaocphofnobjdedneohbbiilggdlbi

Google Chrome Eklentileriyle VPN Kullanmak

Mobilde VPN İle Ülke Değiştirmek

Android cihazlar için Turbo VPN uygulamasını indirip kurabilir ve ülke değişikliği işlemini tamamlayabilirsiniz. Aynı uygulama iPhone cihazlar için de kullanılabilmektedir. App Store Linki için tıklayınız.

Mobilde VPN İle Ülke Değiştirmek

Türkiye’den Twitter Blue ile Mavi Tik Almak

VPN ile giriş yaptıktan sonra yukarıda verdiğimiz Twitter Blue linkine tıkladığınızda altta gözüktüğü gibi ödeme ekranı aktif hale gelecektir. Ardından abone ol diyerek ödeme sayfasına gelebilir ve kredi kartı bilgilerinizi girerek Twitter Blue aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Türkiye'den Twitter Blue ile Mavi Tik Almak Ücreti Ne Kadar

Twitter Blue Ücreti Ne Kadar?

Twitter Blue ücreti ülkelere göre değişiklik göstermektedir. ABD için ücret aylık 8 dolar olup yıllık alımda 7 dolar olarak değişkenlik göstermektedir.

Bir Cevap Yazın