Yapay Zeka ile Video Oluşturabileceğiniz 5 Uygulama (Ücretsiz)

Yapay zekanın gelişimi sayesinde artık sadece yazı yazarak dijital videolar oluşturabilmeniz mümkün hale geldi. İstediğiniz bir yazıyı bir sunucunun okumasını sağlayabilir ya da dijital görüntüler eşliğinde film gibi bir içerik ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem video düzenlemeye harcayacağınız zamandan kurtulabilir hem de okuyucularınıza daha fazla dinamik içerik sunabilirsiniz.

Yapay zekayla video oluşturma araçları hem bütçe olarak kendinizi korumanızı sağlar hem de zaman açısından oldukça pratiktir. Aşağıda bahsedilen web araçlarının büyük bir kısmı ücretsiz olup oldukça verimli sonuçlar çıkarmak için kullanılabilmektedir.

1- GliaCloud

Muhtemelen web sitenizde veya blogunuzda videoların trafiği, etkileşimi ve dönüşümleri artırabileceğini biliyorsunuz. Ancak, bunları oluşturmak için uzmanlığa veya zamanınıza sahip olmayabilirsiniz.

GliaCloud’u kullanarak mevcut metin içeriklerinden dakikalar içinde profesyonel görünümlü videolar oluşturabilirsiniz. Özel ekipmana veya video düzenleme yazılımıyla ilgili önceden bilgiye ihtiyaç yoktur. Basitçe makalenizi yükleyin veya URL’yi paylaşın, otomatik olarak etkileyici bir video oluşturacaktır.

Daha sonra bu metni önizleyebilir ve gerektiğinde düzenleyebilirsiniz; ardından web sitenize veya sosyal medya kanallarınıza yüklemek için hazır bir HD kalitesinde video dosyası oluşturulur.

2- Synthesia

Synthesia, ileri düzey doğal dil işleme (NLP) ve makine öğrenme algoritmalarını kullanan bir yapay zeka video oluşturucusudur. Aktörler, kameralar veya mikrofonlar olmadan metinden yüksek kaliteli videolar oluşturur ve 120’den fazla dilde destek sunar. Küçük işletmeler için mükemmeldir, çünkü profesyonel kişileri işe alacak bütçeleri yoktur veya kişisel kullanım için videolar oluşturmak isteyen kişiler için idealdir.

Bu yapay zeka metinden video oluşturucusu, blog yazılarınızın, haber makalelerinizin ve web sayfalarınızın içeriğini analiz ederek ilgili ve etkileyici videolar üretebilir. Tek yapmanız gereken kaydolmak, geniş bir seçenek yelpazesinden özelleştirilebilir bir video şablonu seçmek ve markanız için 140’tan fazla seçenek arasından tercih ettiğiniz yapay zeka avatarını veya kendi avatarınızı oluşturmak.

Ardından, metninizi yazın veya yapıştırın, bir anlatım stili veya aksan seçin, bir arka plan müziği ekleyin, memnun olana kadar düzenleyin ve birkaç dakika sonra yapay zeka videosunu oluşturun. Ardından, yapay zeka tarafından oluşturulan videonuzu indirebilir veya paylaşabilirsiniz. Ayrıca videolarınızı doğrudan Synthesia üzerinden çevirebilirsiniz.

3- InVideo

invideo yapay zeka ile video oluşturma

InVideo, metin girdisinden videolar oluşturan bir yapay zeka destekli video oluşturucudur. Bu araç, zaten profesyonel olarak tasarlanmış ve animasyonlu olan şablonları kullanarak birkaç dakika içinde kaliteli videolar oluşturmayı kolaylaştırır.

Yapmanız gereken tek şey metni eklemek, ihtiyaçlarınıza uygun bir şablon seçmek veya isterseniz özelleştirmek ve sonucu indirmek veya doğrudan YouTube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmaktır.

Bu aracı, meme’ler, tanıtım videoları, sunumlar, video referanslar, slayt gösterileri ve çok daha fazlası gibi çeşitli videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

4- Veed.io

Veed.io ile yapay zeka kullanarak video oluşturma

Çoğu video düzenleme aracı, profesyonel bir video editörü olmayan herkes için çok karmaşıktır. Hatta bir uzman olsanız bile, gerçekten etkileyici bir şeyler oluşturmadan önce her aracı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için saatler harcamanız gerekebilir.

VEED.IO, temel bilgisayar becerisine sahip herkesin video düzenleme eğitimi veya deneyimi olmadan harika videolar oluşturmasını kolaylaştırır. Metinleri, renkleri, fontları, müziği ve daha fazlasını özelleştirerek etkileyici videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, videonuz aracılığıyla hangi tür bir mesaj iletmek istediğinize bağlı olarak farklı temalar arasından seçim yapabilirsiniz.

5- Lumen5

Lumen5, içeriği pazarlama ve marka farkındalığı için büyüleyici görsel hikayelere dönüştürmenize yardımcı olan bir video yapma aracıdır. Bu araç, sadece birkaç tıklama ile etkileşimli bir hikaye oluşturmanızı sağlar. Ve favori özelliklerimizden biri, mesajınızı daha da güçlendirecek müzikal görseller bulmak için yapay zekayı kullanmasıdır.

Kullanımı çok basittir; yalnızca bir senaryoya ihtiyacınız vardır ve gerisini o halleder. Yazdığınız metinle mükemmel uyum sağlayan düzenlemeleri bulur ve harika bir arka plan üzerine ekler – oldukça estetiktir.

Bir Cevap Yazın