Hayat Kurtaran 10 İnstagram Hilesi

En sık kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan İnstagram üzerinde neredeyse kimsenin bilmediğini düşündüğümüz hayat kurtaran bilgileri derledik. Her ne kadar sık zaman geçirdiğimiz bir uygulama olsa da gözümüzden kaçmış şeylerin olabileceği kadar büyük bir uygulama aslında İnstagram.

10- Profil Fotoğrafı Büyütme

İnstagram üzerinde profiline baktığınız kullanıcıların profil fotoğraflarını tam boyutta görebileceğinizi biliyor muydunuz. Bunun için yapmanız gereken tarayıcı üzerinden kullanıcının profilini ziyaret edip, profil fotoğrafına basılı tutarak resmi yeni sekmede aç demek ve link üzerinde bir değişiklik yapmak. Nasıl yapıldığını görmek için daha önce hazırlamış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

9- Resimleri Net Olarak Kaydetme

Normal şartlar altında İnstagram’da hoşumuza giden bir fotoğrafı kaydetmek için o resmi açıp telefonumuzun ekran görüntüsünü alırız. Ancak böyle yaptığımız zaman resmin yüksek kaliteli halini kaydedememiş oluruz. Yani yakınlaştırdığımız zaman net görünmeyecektir. Bunun için Og İnstagram isimli bir uygulama kullanarak resimlerin yanında resimleri kaydetme butonu bulunmasını sağlayabiliriz.

8- Bildirim Gitmeden SS Alma

Henüz tüm ülkeler için yayınlanmamış olsa da İnstagram için böyle bir özellik var. Çok yakında ülkemizde de geçerli olacak. Konu hakkında erkenden önlem almak yararımıza olacaktır. Bu konu hakkında da daha önce hazırlamış olduğumuz bir video bulunmaktadır.

7- Hikayemizi SS Alanları Görme

Ss aldığımızda bildirim gideceği gibi bizim hikayelerimiz ss alındığında bize de bildirim gelecektir. Bunu ise hikayenizi gören kişilere baktığınız zaman yanlarında işaret bulunan kullanıcılardan anlayabilirsiniz. Bu işaret kullanıcının hikayenizi ss aldığı anlamına geliyor.

instagram hikayeleri

6- İnstagram Hesabınızın Kendi Kendine Fotoğraf Beğenmesini Engelleyin

instagram güvenliği

İnstagram hesabınız sizin kontrolünüz dışında başka fotoğraflar beğenebilir. Bu durum başınıza gelmediyse bile önlem almanız yararınıza olacaktır. Bu adresten instagram hesabınıza giriş yaparak hesabınıza kullanım izni vermiş olduğunuz uygulamaları denetleyebilir ve güvenliğinizi en üst seviyede tutabilirsiniz.

5- Mavi Tik Almayı Deneyin

mavi tik

Hesabınızın instagram tarafından gerçekliğinin doğrulanıp mavi tik alması pek çok kullanıcıdan farklı görünmenizi ve dikkat çekmenizi  sağlayacaktır. Bunu yapmak için bir başvuru yapma imkanınız bulunmuyor ancak hesabınızın onaylanma ihtimalini arttıracak bazı yöntemler var. Öncelikle çok takipçiniz olması, ardından varsa doğrulanmış facebook ve twitter hesaplarınızı bağlamanız son olarak da adınıza açılmış sahte hesapları bildirmeniz çok yüksek bir ihtimalle mavi tik almanızı sağlayacaktır.

4- Son Görülme Kapatma

instagram

Geçtiğimiz günlerde İnstagram DM uygulamasına gelen son görülme özelliğini kapatabilmek mümkün. Ayarlarda bulunan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapatmanız yeterli olacaktır.

3- İnternetten Tasarruf Edin

internet tasarrufu

İnstagram için Facebook’ta olduğu gibi otomatik oynayan videoları kapatma özelliği bulunmuyor ancak ayalarda bulunan veri tasarrufu seçeneği ile uygulamanın daha az internet harcamasını sağlayabilirsiniz.

2- Arama Geçmişinizi Temizleyin

instagram

İnstagram ayarlarının en altında bulunan arama geçmişini temizle butonu sayesinde daha önce yapmış olduğunuz arama geçmişinizin silinmesini sağlayabilirsiniz. Geçmişin tamamını değil de bir kısmını silmek isterseniz arama sayfasında silmek istediğiniz seçeneğin üzerine basılı tutup silmek istiyor musunuz uyarısını evet olarak işaretleyebilirsiniz.

1- Yorumları Kapatın

yorum kapatma

Yaptığınız bir paylaşıma ait yorumları kapatabilmeniz mümkün. Yorumu kapatmak istediğiniz paylaşımın sayfasında bulunan üç noktaya tıklayarak bu özelliğe erişebilirsiniz.

One thought on “Hayat Kurtaran 10 İnstagram Hilesi

Bir Cevap Yazın