İnstagram Türkçe’ye Çevirme

Yaptığınız bir güncelleme sonrası hatta belki de hiçbir şey olmadan İnstagram‘ın uygulama dilinin kendiliğinden İngilizce’ye dönmüş olduğunu görebilirsiniz. Eğer İngilizce bilmiyorsanız İnstagram’ı Türkçe’ye çevirmek pek de kolay olmayacaktır. Bu yüzden yapmanız gereken işlemleri ve İnstagram dil değiştirme işlemini resimli olarak bu yazımızda görsel anlatımla sunduk.

İnstagram’ı İngilizce’den Türkçe’ye Çevirme Dil Değiştirme

instagram ingilizce oldu

İnstagram uygulamasında dil değiştirmek için aşağıdaki görsellerde görünen şekilde önce “settings” ardından “account>language” menülerini takip ederek dil ayarlarını bulabilirsiniz. Diller arasında gezinmeye gerek duymadan aramaya Türkçe yazmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

İnstagram'ı İngilizce'den Türkçe'ye Çevirme Dil Değiştirme

Önümüzdeki günlerde İnstagram’a yeni bir güncelleme gelmesi durumda dil ayarlarının tekrar bozulabilme ihtimali vardır. Aynı ayarları tekrar değiştirerek İnstagram’ın dilini Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

İnstagram’ın Bazı Bilinmeyen Özellikleri

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan İnstagram‘ın kimseler tarafından bilinmeyen özelliklerini öğrenerek diğer kullanıcılardan farklı olabilirsiniz.

İnstagram Profil Fotoğrafı Büyütme

Kullanıcıların ekledikleri profil fotoğraflarının büyütülebilir olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıdaki videoyu ekleyerek İnstagram profil fotoğrafı büyütme işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Fotoğrafları Net Olarak Kaydetme

Paylaşılan fotoğrafları ekran görüntüsü olarak değil de gerçek kalitelerinde kaydetmenizi sağlayan harika bir yöntem bulunuyor. Og İnstagram ismindeki uygulamayı indirerek fotoğrafların altında indir butonunun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca diğer gizli İnstagram özellikleri öğrenmek için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın