İnstagram ile Facebook Bağlantısını Kesme

İlk kez İnstagram hesabı açarken ya da Facebook popülerken İnstagram’ın sosyal ağları bağlama özelliğini kullanarak Facebook ile İnstagram’ı bağlayan kullanıcılar şimdi çeşitli sebeplerden İnstagram ve Facebook bağlantısını kaldırmak isteyebiliyorlar. Bunun için iki uygulamaya da giriş yapıp teker teker ayarları kurcalamanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey hesaplar bölümünden bağlantılı ağları kontrol etmek. Ancak öncesinde bilmeniz gereken birkaç ayrıntı var.

İnstagram Facebook Bağlantısını Kaldırmadan Önce

İnstagram Facebook Bağlantısını Kaldırmadan Önce

Eğer hesabınıza hala Facebook ile giriş yapıyorsanız ve İnstagram şifreniz yoksa şifrenizi yenilemeden önce asla İnstagram ve Facebook hesaplarınızın bağlantısını kesmeyin. Eğer bunu yaparsanız hesabınıza bir daha girememe ihtimaliniz var. Bu yüzden uygulama veya tarayıcı üzerinden İnstagram‘a girip şifremi unuttum deyin ve mail adresinize gelen sıfırlama bağlantısıyla hesabınıza yeni bir şifre belirleyim. İnstagram hesabınızın şifresini biliyorsanız bu adımı es geçin.

Facebook ve İnstagram bağlantısını kaldırmanız

İnstagram hesabınızı bir işletme hesabı olarak kullanıyorsanız Facebook ve İnstagram bağlantısını kaldırmanız mümkün değildir çünkü işletme hesapları bağlı oldukları Facebook sayfası sayesinde işletme profilline sahip olabilmektedir. Bu işlemi yapmadan önce hesabınızı normal kullanıcıya çevirmeniz gerekmektedir.

İnstagram ve Facebook Bağlantısını Kaldırma Rehberi

Bu işlem ayrıntılara göre daha basittir. Ayarlara girdikten sonra hesap bölümünde Bağlı Hesaplar > Facebook seçtikten sonra hesabınızı doğrulamanız için Facebook’a giriş yapmanız istenecektir. Ardından bağlantıyı kaldır butonunu görebilirsiniz.

İnstagram ve Facebeook Bağlantısını Kaldırma Rehberi

Bu işlemin ardından gönderileriniz otomatik olarak Facebook’a gidiyorsa artık gitmeyecektir. Ancak Facebook’taki arkadaşlarınız daha önceden hesaplarını senkronize etmişlerse sizi hala önerilen kişiler sekmesinde görebilirler. Bu durumda da eğer hesabınızın görünmesini istemiyorsanız gizli hesap kullanmak en iyisidir.

İnstagram mı Daha Çok Kullanılıyor Facebook mu? (Şaşırtan Sonuç)

Gün geçtikçe gençler arasındaki popülerliğini arttıran İnstagram her ne kadar yükselişte olsa da Facebook ile kıyaslandığında ortaya ilginç bir sonuç çıkmakta. Gelin bu konuda yapılmış olan sokak röportajlarına göz atalım.

Bir Cevap Yazın