Instagram Şikayet Edeni Bulma – Şikayet Edince Bildirim Gider mi?

Instagram’da birinin uygunsuz bir davranışını bildirirken Şikayet Edilen Kişi Kimin Şikayet Ettiğini Görür Mü? sorusu aklınızı karıştırabilir. Özellikle bu kişi bir tanıdığınız ya da sorun yaşadığınız bir kişiyse şikayet eden kişinin siz olduğunuzu bilmesi pek hoş olmayacaktır. Aynı şekilde biri sizi şikayet ettiğinde de bu kişinin kim olduğunu bulmak isteyebilirsiniz. Peki Instagram bu durumda ne diyor?

Instagram’da Şikayet Edilen Kişi Kimin Şikayet Ettiğini Görebilir mi?

Instagram'da Şikayet Edilen Kişi Kimin Şikayet Ettiğini Görebilir mi

Hayır, Instagram’da şikayet eden kişiyi bulmak mümkün değildir. Instagram, kullanıcıların gizliliğini korumak için şikayet sisteminde şikayetçi ve şikayet edilen kişilerin kimliklerini gizler. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir korku veya çekince duymadan uygunsuz içerikleri şikayet etme özgürlüğüne sahip olur.

Şikayet Edildiğinde Bildirim Gider mi?

Instagram’da şikayet edildiğinde, şikayet edilen kişiye doğrudan bir bildirim gönderilmez. Ancak, şikayet edilen içerik incelendikten sonra uygunsuz bulunursa, Instagram hesabı uyarılabilir, geçici olarak kapatılabilir veya kalıcı olarak kapatılabilir. Şikayet edilen kişi, hesabına giriş yapmaya çalıştığında bu durumdan haberdar olur.

Peki, Şikayet Eden Kişiyi Nasıl Bulabilirim?

Instagram Hesabımı Şikayet Eden Kişiyi Nasıl Bulabilirim

Şikayet edilen kişiyi bulmanın doğrudan bir yolu olmasa da, bazı ipuçları ile kim olabileceği hakkında fikir edinebilirsiniz.

  • Şikayet Nedeniyle: Şikayetinizin sebebi, size kimin şikayet etmiş olabileceği hakkında bilgi verebilir. Örneğin, bir hesaba küfürlü yorumlar yaptırsanız, içeriğin sahibi kişi şikayetçi olabilir.
  • Hesap Etkileşimi: Şikayetten önce hesabınızla etkileşime giren kişileri inceleyebilirsiniz. Bu kişilerden birinin sizi şikayet etmiş olma ihtimali vardır.
  • Ortak Takipçiler: Hem sizin hem de şikayet edilen hesabın takip ettiği ortak kişiler, şikayetçiyi bulmanıza yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın