İnstagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar (İşlem Engellendi)

İnstagram kullanıcıları bazen farkında olmadan beğeni engeline takılabiliyorlar. Bu engele takılmak için kötü niyetli olmak da gerekmiyor. Kimi zaman sadece uzun süre vakit geçirdiğinizde bile farkında olmadan bu engele takılabiliyorsunuz. Bunun sonucunda yeni bir gönderi beğenmeye çalıştığınızda işlem engellendi uyarısı alabilirsiniz. Hepsinin sonunda kullanıcılar kendilerine İnstagram beğeni engeli nasıl kalkar sorusunu sorabiliyorlar.

İnstagram Beğeni Engeli Neden Olur

İnstagram Beğeni Engeli Neden Olur?

Öncelikle İnstagram’da beğeni engeline takılmak için belli bir limiti aşmış olmanız gerekmekte. Bu limit şuan için saatte 350 gönderi. Limite takıldığınızda daha fazla beğeni yapmanız bir süreliğine (genellikle 18 saat) engellenir ve süre dolduktan sonra önceden olduğu gibi beğeni yapmaya devam edebilirsiniz. Sürekli engel alırsanız sonunda hesabınız kilitlenebilir.

İnstagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar

İnstagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar

Eğer İnstagram’da beğeni yapamıyorum diyorsanız öncelikle bir süre yaptıklarınızı gözden geçirip limiti aşıp aşmadığınızı düşünmelisiniz. Eğer aşmadıysanız bir sorun vardır uyarının altındaki sorun bildir seçeneği ile limiti aşmadığınızı belirten bir yazı yazıp gönderebilirsiniz. Muhtemelen bu üç uyarıdan biri karşınıza gelmektedir.

instagram beğeni yapamıyorum İnstagram geçici olarak engellendin instagram topluluğumuzu korumak için

İnstagram geçici olarak engellendin hatası çözümü için ilk aşamada uyarıyı aldıktan itibaren 18 saat beklemeniz gerekmekte. Bu süre dolduktan sonra engeliniz otomatik olarak kalkacak ve instagram topluluğumuzu korumak için diye başlayan uyarıyı bir daha görmeyeceksiniz. Eğer 18 saat geçmesine rağmen sorun çözülmediyse yapmanız gereken şey daha önce herhangi bir ceza alıp almadığınızı gözden geçirmektir.  Başka bir ceza aldıysanız sürenin daha uzun olması normaldir. Ancak ilk defa ceza almanıza rağmen böyle oluyorsa sorun bildir butonuna tıklayarak bunu anlatan bir yazı yazıp göndermelisiniz. Ardından sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Bir Cevap Yazın