Google Üst Sıralara Çıkmak

Bildiğiniz üzere kullanıcılar internette bilgiye ulaşmak için arama motorlarını kullanıyorlar. Arama motorları arasında da en popüler olanı tabiki Google‘dır.

google üst sıra

Google Üst Sıralara Çıkmak

Yeni bir internet sitesi açtıysanız ve sitenize eklediğiniz içeriklerin önlerde çıkmasını istiyorsanız arama motoru çalışması yapmanız gerekmektedir. Bu çalışmaların yöntemleri zamanla değişebilmektedir. Bu yüzden sıralamada ön plana çıkmanın en iyi yolu deneme yanılma yoluyla öğrenmektir. Tabi bazı şeyler değişse bile hiç değişmeyen şeyler de var. Öncelikle Google‘da öne çıkmak için yapılan çalışmalara seo çalışması denir. Bunların temelinde yer alan gereklilikler şunlardır.

  • Sayfa başlığında öne çıkmak istediğiniz kelimeyi bulundurun.
  • Bu kelime içerik içerisinde %2’ye yakın bir oranda bulunsun.
  • Eklediğiniz içerikte en az bir görsel olmalı ve bu görselde alt etiketi bulunmalı.
  • Öne çıkmak istediğiniz kelimeyi alt başlıklarda da kullanın.

google üst

Bunların yanı sıra sahip olduğunuz alan adının eski olması ve diğer sitelerden aldığı linkler de önemlidir. Tabi sırf link almış olmak için link almak sitenizin gerilemesine sebep olacaktır. Sitenizle aynı kategoride içerik paylaşan diğer sitelerden link almak için çalışmalar yapabilirsiniz. Mesela forumlarda sitenizden bahsetmek ya da bir habere yorum yapmak gibi. Google üzerindeki sıranızın gerçek halini görmek için geçmişinizi de silmeniz gerekmektedir.

[irp posts=”334″ name=”Telefonda Google Arama Geçmişi Silme”]

Geçmişinizi silmediğiniz taktirde Google sizlere orjinal sonuçları değil de size özel sonuçları sunacaktır. Bu sonuçların yanı sıra Google’da üst sıralara çıkmak ücretsiz bir şey olmasına karşın bazı şirketler edinmiş oldukları tecrübelere dayanarak sizlere, sitenizi bir miktar ücret karşılığında yukarı taşımayı teklif edebilirler. Ücretli seo şirketleriyle çalışmaya başlamadan önce o şirketleri geniş şekilde araştırmalısınız. Aksi taktirde sitenizde yapılan hatalı bir seo işlemi sitenizin hiçbir arama sonucunda listelenmemesine sebep olabilir. Eğer hiçbir şirketle anlaşamadıysanız Google‘ın kendi servisi olan Adwords hizmetini kullanarak risksiz şekilde en ön sıraya ücretli olarak çıkabilirsiniz.

Google Adwords Nedir?

google adwords nedir

Google Adwords görseldeki gibi arama sonuçlarında sitenizin başında [Reklam] yazması şartıyla içeriklerinizin belirttiğiniz kelimelerde en ön sıralarda hatta Google’da ilk sırada yer almasını sağlayan ücretli bir Google servisidir. Servis telefon üzerinden sizlere yardımcı olup kelime planlaması, sistemin işleyisi gibi konularda bilgi verebilmektedir. Eğer düşünürseniz http://adwords.google.com/intl/tr_tr/start/ adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

2 thoughts on “Google Üst Sıralara Çıkmak

Bir Cevap Yazın