Askıya Alınmış Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır

Bazı güvenlik kuralları gereği Twitter kullanıcılarının hesapları askıya alınabiliyor. Askıya alınmış hesaplar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemiyor ve tweet atma gibi özelliklere sahip olmuyor.

twitter askıya alınmış hesaplar

Twitter Hesapları Neden Askıya Alınır

Bunun çeşitli sebepleri olsa da en çok karşılaşılan sebepler;

  • Agresif derecede hızlı tweet atmak.
  • Rahatsız edici derecede sık takip yapmak (sürekli aynı kullanıcıyı takip edip takibi bırakmak daha riskli bir davranıştır).
  • Spam şeklinde mention, hashtag ya da internet sitesi linki içeren tweetler yayınlamak.
  • Hesabın mail adresini uzun süre doğrulamamış olmak.
  • Sürekli kullanıcılara spam dm’ler atmak.
  • Bir marka veya kullanıcıyı taklit etmek.

Hesabınız bunlardan birini yapmamış olsanız da askıya alınmış olabilir. Ancak askıya alınmış twitter hesabını kurtarmak için genellikle aynı yöntem uygulanır.

Twitter hesabım askıya alındı nasıl kurtarabilirim

Askıya Alınmış Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır

Öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında bu itiraz formunu doldurmalısınız. Formu doldurduktan sonra talebiniz Twitter tarafından incelenecektir. Ancak formu doldurmanız hesabınızın askıdan alınacağının garantisini vermez. Formu sadece bir kez doldurmanız yeterlidir.

askıya alınmış twitter hesabını kurtarmak
Askıya alınmış hesaplar için itiraz formu

Hesabınızla formu doldurduktan sonra beklemekten başka bir şey yapma imkanınız bulunmamaktadır. Formda bulunan yazıda nasıl bir dil kullandığınız daha önce hesabınızın askıya alınıp alınmadığı ve aradan ne kadar süre geçtiği göz önünde bulundurulmaktadır. Mesela asla açılmayacağı söylenen bir hesapla bir sene sonra tekrar başvuru yaptığınız zaman hesabınız açılabilir.

Bir Cevap Yazın