Elon Musk Kimdir

Son zamanlarda sürekli gündeme gelen ve geçtiğimiz aylarda ülkemizi ziyaret eden mühendis Elon Musk’un hayatından ve kim olduğundan kısaca bahsettik. Kafanızda oluşan Elon Musk Kimdir sorusuna cevap bulmanız için yeterli olacaktır.

elon musk hayatı

Kısaca Elon Musk

Elon Musk günümüzde uzayı keşfetmek için kurulmuş olan SpaceX‘in, elektrikli araç üretimi yapan Tesla Motors‘un ve en sık kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal‘ın kurucu ortaklarındandır. Bugün bu kadar konuşulmasını sağlayan şey bu üç büyük şirketin kurucu ekibi arasında yer almasından kaynaklanmaktadır.

elon musk kimdir
Eski Amerika Başkanı Barrack Obama ve Elon Musk SpaceX Falcon 9 fırlatma tesisinde, 2010

Elon Musk Hayatı

1971 yılında Güney Afrika’da doğan Elon Musk kendi kendine kodlama dilini öğrendi ve ilk yazılım satışını 12 yaşında yaptı. 17 yaşında ise ABD’ye taşınmak istediğini söyledi. Bunu derken orada her şeyin yapılabileceğini de ifade ediyordu. Sonrasında gerçekten istediği gibi üniversiteyi okumaya Amerika’ya gitti.

İnsanlığın geleceğini belirleyecek olan üç alan olduğunu söyleyen Musk bu alanlarda girişimlere imza attı. Bu üç alan internet, temiz enerji ve uzaydı. Kurmuş olduğu şirketler de bu alanlar üzerinedir. Elon Musk hala ilham aldığı kişileri ve ilham aldığı yönlerini insanlarla paylaşmaktadır.

One thought on “Elon Musk Kimdir

  • 8 Şubat 2018 tarihinde, saat 23:05
    Permalink

    Dünyanın geleceği için çok önemli bir kişi olduğuna inanıyorum

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın