GTA 5 Karakterleri ve Gerçek Halleri

GTA V oynarken oyundaki karakterlerin gerçekte de var olabileceği aklınıza gelmiş miydi? Oyundaki çoğu karakter gerçek insanlardan faydalanılarak modellenmiştir. Karakterlerin konuşma, yürüme, hareket etme ve yüz mimikleri gerçek modellerden oyundaki modellere aktarılmıştır. Oyundaki karakter ve onlara şekil veren insanlar aslında kim kıyaslayalım.

Michael De Santa – Ned Luke

Michael 47 yaşında emekli bir banka soyguncusudur. FBİ ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde oldukça iyi bir hayat sürmektedir. Los Santos’da gayet pahalı bir villaya ve son model spor bir otomobile sahiptir. Ailesi ile arası hiç iyi olmayan Michael, karısı Amanda’dan nefret etmektedir. Oğlu Jimmy ve kızı Tracey ile iletişimi son derece zayıftır. Ailesi mal varlığını kısa sürede bitirdiği için yeniden banka soygunculuğu işine dönmek zorunda kalmıştır.

Michael’i canlandıran Ned Luke ise Amerikalı bir aktördür. 4 Ekim 1958’de ABD’de Illinois, Danville’de doğmuştur. Grand Theft Auto V, Law & Order: Special Victims Unit ve Bordwalk Empire yapımları ile tanınmıştır. Luke evli ve bir çocuk babasıdır.

Franklin Clinton – Shawn Fonteno

Franklin 27 yaşında repoculuk yapan ve hırslı bir dolandırıcı olan birisidir. Franklin’in bir ailesi yoktur, onu büyük annesi büyütmüştür. Büyük annesi öldüğünde Franklin ve Franklin’in teyzesine bir ev bırakmıştır. evin yarısı Franklin’in yarısı ise teyzesinindir. Franklin dolandırmak için yeni bir kurban ararken Michael ile tanışır ve iki ana karakterin yolu böylece kesişir. Michael hayatı ve tecrübesi ile Franklin’e akıl hocalığı yapmaktadır.

Franklin’i canlandıran ve Solo olarak da bilinen Shawn Darnell Fonteno Amerikalı bir aktör ve rapçidir. GTA V’in yanı sıra GTA San Andreas’da da rol almıştır. Shawn Darnell Fonteno 8 Nisan 1968’de Los Angeles, California’da doğmuştur. Ayrıca Bria adında bir kızı da vardır.

Trevor Philips – Steven Ogg

Trevor 1980’lerden 2000’lerin başına kadar askeri pilotluk yapmıştır ve 2000’lerin başında emekli olmuştur. Michael ile genç yaşlarında tanışmış ve beraber birçok soygun yapmış iyi bir arkadaştır. Ancak son zamanlarda Michael ile çok tartışma yaşamıştır, bunun üzerine 2004’de FBİ ajanı Dave ile anlaşan Michael Trevor’u öldürtmek istemiştir. Ancak Dave, Trevor yerine yanlışlıkla Brad’i vurmuştur. Trevor Philips Enterprises adında bir işletmesi olan Trevor uyuşturucu, silah üretimi ve kaçakçılığı ile de uğraşmaktadır. Trevor parasının bitmesi ile uzun bir aradan sonra tekrar Michael ile bir araya gelmiştir. Michael, Trevor’u Franklin ile tanıştırmış ve ekibe almıştır.

Trevor’u canlandıran Steven Ogg Kanadalı bir aktördür. 4 Kasım 1973’de Calgary, Canada’da doğmuştur. Grand Theft Auto V’de Trevor Philips ve The Walking Dead’de Simon’u oynaması ile tanınmıştır. Bu iki yapımın yanı sıra birçok yapımda da önemli roller almıştır. Bodhi adında, Amerikan futbolu oyuncusu olan bir oğlu vardır.

Amanda De Santa – Vicki Van Tassel

Amanda, Michael’in eşi, Jimmy ve Tracey’in annesidir. Bir striptizci iken Michael ile tanışmıştır ve zamanla birbirlerinden hoşlanmışlardır. Michael ile iyice yakınlaştıktan sonra striptizciliği bırakmıştır. Michael’in varlığı Amanda’yı şımartmış ve oldukça savurgan olmasına sebebiyet vermiştir. Para yüzünden Amanda ve Michael oldukça sorunlu bir evlilik geçirmektedir.

Vicki Van Tassel Amerikalı bir aktris’tir. Grand Theft Auto V, Money ve Lloyd Beck’s Podcasts yapımları ile tanınmıştır.

Bir Cevap Yazın