İnstagram Tüm Mesajlarım Kendiliğinden Silinmiş

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarında biri olan Instagram üzerindeki bazı güncellemeler kullanıcıların istemediği sonuçlar doğurabilmektedir. Bunlardan bazıları da Instagram’daki mesajlarınızın kendiliğinden silinmesidir. Bunun birkaç farklı sebebi olabilmekle birlikte maalesef ki genelde çözümü bulunamayan bir sorundur. Ancak bir daha yaşanmaması için önlemler alınabilir.

Instagram Mesajların Kendi Kendine Silinme Sebebi

Instagram Mesajların Kendi Kendine Silinme Sebebi

Bu hatanın kesin bir sebebi bilinmemekle birlikte bazı ihtimaller şunlardır.

  • Hesabınıza başkası girmiş olabilir.
  • Mesajı yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz.
  • Telefonunuzda önbellek temizleme yapmış olabilirsiniz.
  • Hesabınıza erişimi olan bir uygulama mesajlarınıza müdahale etmiş olabilir.
  • Hesabınız spamlanmış olabilir.

Bir daha böyle olumsuz bir durumun yaşanmaması için her bir soruna karşı önlem alabilirsiniz. Örneğin hesabınıza başka birisinin girmiş olma ihtimaline çözüm olarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu durumda hesabınıza giriş yapmış tüm cihazlar otomatik çıkış yapacaktır. Emin olmak içinse hesabınızın çalındığını anlama yöntemlerine göz atmalısınız.

İnstagram Hesabıma Başkasının Girdiğini Nasıl Anlarım

Önbellek Temizlemesi Nedir?

Bu işlemi bilinçli bir şekilde yapmadıysanız kullandığınız temizleme programları sizin yerinize yapmış olabilir. Normal şartlarda mesajlar telefon hafızasında değil Instagram sunucularında saklandığı için bu durumun mesajları silme ihtimali düşüktür ancak imkansız değildir. Bu durumda silinen mesajları görmeye imkan sağlayan bildirim kaydetme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Instagram Silinen Mesajları Görme

Instagram’da Üçüncü Parti Uygulamalar

Daha önce izin vermiş olduğunuz takip uygulamaları gibi her türlü hesabınızla giriş yaptığınız uygulamanın mesajlarınıza erişebiliyor olma ihtimali vardır. Bu durumda kötü niyetli bir uygulama hesabınızdaki mesajları silmiş olabilir. Çözüm olarak uygulamalar ve izinler sekmesine girip izin verilen uygulamaları kaldırabilir ve kullandığınız uygulamalardan çıkış yapabilirsiniz.

Spam Sonucu Mesajların Silinmesi

Instagram Engelleyince Mesajlar Silinir mi?

Bu durumda hesabınızda son zamanlarda birkaç anormallik görmeniz de doğaldır. Örneğin birini takip etmek istediğinizde hata almanız ya da arama, keşfet sayfalarını kullanamamanız gibi yan etkileri de bulunmaktadır. Bu durumun da çözümü olmamakla birlikte 48 saat içerisinde mesajlarınız geri gelebilir.

Instagram Engelleyince Mesajlar Silinir mi?

instagram karşı taraf mesajı silince

Konunun bir diğer sebebi de karşıdaki kişinin sizi engellemesi ya da gönderilen mesajların kendini imha eden türden mesajlar olması olabilir. Eğer durum böyleyse mesajlarınızın silinmesi gayet olası bir durumdur. Yukarıda bahsedilen bildirim kaydedici sayesinde mesajlarınızı geri kazanamasanız da bundan sonraki mesajlarda böyle bir durumla karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz.