Bu iPhone Pil Sağlığı Durumunu Belirleyemiyor Ne Demek

Teknolojiyle birlikte mobil cihazlar ne kadar gelişse de çalışmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlayan bataryalar maalesef ki bu teknolojinin gerisinde kalabiliyor. Bu durumun en sık rastlanan örneklerinden biri de “iPhone Pil Sağlığı Durumu Belirlenemiyor” mesajıdır. Bu mesajın karşınıza çıkmasının birkaç farklı sebebi olabileceği gibi anlık bir hata olma ihtimali de vardır.

iPhone Pil Sağlığı Belirlenemiyor Hatası Neden Olur

bu iphone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor ne demek

iPhone tarafından batarya sağlığının ölçülebilmesi için öncelikle bataryanın tanınıyor olması gerekmektedir. Bu sebeple batarya sağlığı belirlenemiyor hatasının başlıca sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bataryanın iPhone’a ait olmayan yabancı bir ürün olması.
  • Pilin düzgün takılmamış olması.
  • Anlık bir şarj sorunu yaşanması.
  • Güncelleme yapılmamış olması.

Bu problemlerden bazılarının çözümü oldukça basitken bazıları sizi uğraştırabilirler. Örneğin anlık ölçüm hatasını çözmek için telefonu yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Ancak kullandığınız batarya orijinal değilse bataryayı değiştirmeniz ya da bu ölçüm özelliğinden vazgeçmeniz gerekebilir.

iPhone Pil Sağlığı Servis Yazıyor

iphone pil sağlığı servis yazıyor

Karşılaşma ihtimaliniz olan bir diğer durum da telefonunuzun pil sağlığını görüntülemeye çalıştığınızda telefonunuzun servise gösterilmesi gerektiği uyarısıdır. Orijinal iPhone batarya ömrü 500 dolumun ardından %80’e kadar batarya gücünü koruyacak şekilde üretilmektedir. Orijinal bataryayı kullandığınız halde aksi bir durumla karşılaşıyorsanız Apple pil hizmeti servisini incelemeniz gerekebilir. İlgili sayfaya https://www.apple.com/tr/batteries/service-and-recycling/ adresinden ulaşabilirsiniz.

iPhone Batarya Garantisi Ne Kadar?

iPhone kullanıcılarına herhangi bir nedenden dolayı bataryalarının bozulmasına karşı iki yıl boyunca garanti desteği sağlamaktadır. Bunun için de pil onarımı ve değişimi için rezervasyon alabilirsiniz. Apple’ın tamir hizmeti sayfasına https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service adresinden ulaşabilirsiniz.

iPhone Pil Sağlığı Neden Düşer – Yüzde Kaç Olmalı

iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Bir diğer ayrıntı olarak şarjınızın uzun gitmesini sağlamak da batarya özelliklerini değiştirmeyecek olsa da telefonunuzu daha rahat kullanmanızı sağlayacak bazı ipuçlarıdır.