Whatsapp Mesajlarının iPhone ve Android Aktarması Nasıl Yapılır ?

WhatsApp, hiç şüphesiz günümüzün en çok kullanılan iletişim aracıdır. Telefon değişikliği yaptığımız zaman aklımıza ilk gelen iş, yeni telefona Whatsapp‘ı indirmek oluyor. Ancak WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak çok zahmetli bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Yeni telefon alacak kullanıcılar, almadan önce Google’ı arayıp, ”WhatsApp mesajları yeni bir telefona nasıl transfer edilir ?” sorusunu soruyorlar. Aslında Google, Android 12 ile bu duruma bir çözüm üretti. Android 12 sayesinde kullanıcılar, WhatsApp mesajlarını iPhone’lardan Android 12’li telefonlara kolaylıkla geçiş yapabilecekler. Ancak tüm akıllı telefonların Android 12’ye sahip olamadıkları için, iCareFone Transfer burada devreye girerek aktarma işleminin yapılmasını sağlıyor.

WhatsApp Mesajlarını iPhone’dan Android Telefonuna Aktarma

WhatsApp Mesajlarını iPhone’dan Android Telefonuna Aktarma

Google’ın en yeni mobil işletim sistemi Android 12, iPhone’lardan mesaj ve veri aktarımına izin veriyor. Üstelik bu işlemler çok kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Kullanıcılar, Android telefon kullanırken mesajlarını taşıyamadıkları için bir iPhone’a geçiş yapmak istemiyorlardı, şimdi ise bu geçişi rahatlıkla yapabiliyorlar. Adımlarla iPhone’dan Android 12’ye Whatsapp mesaj aktarımı nasıl sağlanıyor, adımlarla öğrenelim.

WhatsApp Mesajları iPhone’dan Android 12’li Telefona Nasıl Aktarılır?

WhatsApp Mesajları iPhone’dan Android 12’li Telefona Nasıl Aktarılır
 • Telefonun Android 12’yle çalıştığına emin olun.
 • iPhone ile Android telefonu USB-C Lightning kablo ile birbirine bağlayın.
 • Ekrandaki talimatları izleyin.
 • Aktarmak istediğiniz verileri seçin.
 • Android cihazda gösterilen QR kodu iPhone’dan okutun.
 • Açılan WhatsApp’ta veri aktarımına izin verin.
 • İşlemlerin bitmesini bekleyin.

WhatsApp Mesajlarını Andorid’den iPhone’a Aktarma

 WhatsApp Mesajlarını Andorid'den iPhone'a Aktarma

Aslında, Whatsapp mesajlarınızı ve verilerinizi başka bir cihaza aktarmak zor bir iş değildir. Bunun için yeni nesil Android telefonlarının hepsinde bulunan, iCareFone Transfer‘in bulunması yeterlidir. Bu yazılım sayesinde Android telefonlardaki mesajları iPhone’a rahatlıkla aktarma yapabilirsiniz. Bu iCareFone Transfer‘in bulunması yeterlidir. Bu yazılım sayesinde Android telefonlardaki mesajları iPhone’a rahatlıkla aktarma yapabilirsiniz. Bu durumun milyonlarca kullanıcı için avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. iCareFone Transfer, WhatsApp mesajlarınızı dakikalar içerisinde Android’den iPhone’a taşımanızı sağlıyor. 5 adımda aktarma işleminin nasıl olduğuna bakalım.

1) Playstore’dan iCareFone Transfer’i Yükleyin

Playstore'dan iCareFone Transfer’i Yükleyin

iCareFone Transfer‘i bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan indirin. Sonra da işletim sisteminizi doğru seçerek, indirme ve yükleme işlemlerini tamamlayın.

2) WhatsApp’ı Yedekleyin

WhatsApp’ı Yedekleyin

Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin ve yedekleme işlemini yapın. Bu işlemi sırasıyla, Whatsapp, diğer seçenekler kısmına tıklayın, sonrasında Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği sırasıyla kullanarak, Whatsapp mesajlarınızı ve verilerinizi yedeklemiş olursunuz.

3) WhatsApp’ı Doğrulayın

Verilerin WhatsApp’ı Doğrulayın

Uygulama üzerinden WhatsApp hesabınızı doğrulayın. Alan kodunu ve telefon numaranızı girdikten sonra Verify butonuna tıkladıktan sonra, yapmanız gereken işlemlerin çoğunu halletmiş olacaksınız.

4) Verilerin Oluşturulmasını Bekleyin

Verilerin Oluşturulmasını Bekleyin

iCareFone Transfer sayesinde kopyalayacağınız veriler dosya haline getirilecek. Bu işlemin bitmesini bekleyin. Ardından da verilerin kopyalanacağı iPhone’da WhatsApp hesabınıza giriş yapın. Bu aşama ile beraber Whatsapp verileriniz ve mesajlarınız aktarımına hazır hale getirmiş olacaksınız.

5) Verileri iPhone’a Aktarın

Verileri iPhone’a Aktarın

Son aşama olarak, verileriniz iPhone telefonunuza kopyalanmaya başlamıştır. Verilerinizin büyüklüğüne göre aktarım işlemi zaman alabilir. İşlemlerden sonra telefonunuz yeniden başlatılacaktır. 

WhatsApp, iPhone’dan Android’e Nasıl Aktarılır ?

iPhone’dan Android’e WhatsApp mesajlarını taşımak, genel olarak Android’den iPhone’a taşımak ile aynı aşamalara sahiptir. Uygulamayı açtıktan sonra verilerinizi yedekleyin ve ardından da hesap doğrulama işlemini gerçekleştirin. Verilerinizin büyüklüğüne göre aktarım işlemi zaman alabilir.

 • iCareFone Transfer’i yükleyin.
 • WhatsApp’ı yedekleyin.
 • WhatsApp’ı doğrulayın.
 • Verilerin oluşturulmasını bekleyin.
 • Verileri Android telefona aktarın.

Bir Cevap Yazın