TikTok Hesap Kapatma – Silme Yöntemi

TikTok’ta hesabınızı bazı sebeplerden dolayı silmek istediğinizde yapmanız gereken kısa birkaç işlem bulunmaktadır. Seri şekilde bunları yaptığınızda hesabınız kalıcı olarak silinecek demektir. Bir Tiktok hesabı silindikten sonra tekrar geri getirilemez ve içeriklerine ulaşılamaz. İsterseniz hesabınızı kapatmadan önce ayarlardan “verilerinizi yedekleyin” kısmına ulaşabilir ve kendinize ait verilerin kopyasını alabilirsiniz.

TikTok Hesap Silme

TikTok hesabınızı silmek için yapmanız gerekenler çok basittir. Üç adımda görselli şekilde anlattık;

  1. Profil sayfanızda sağ üstteki üç çizgiye tıklayın.
  2. En üstteki “Hesabı Yönet” butonuna tıklayın.
  3. En altta bulunan “Hesabı Sil” sayfasını açın.
  4. Bu sayfadaki işlemleri onaylayarak TikTok hesabınızı silebilirsiniz.
TikTok Hesap Silme

Şifresi Unutulan Hesabı Kapatma

TikTok hesabınızın şifresini unuttuğunuzda artık hesabınıza erişiminiz olmadığı için hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu noktada yapabileceğiniz işlem hesabınızın şifresini sıfırlamayı denemektir çünkü erişimi sizde olmayan bir hesabı silemezsiniz.

Bunun için yapmanız gereken https://www.tiktok.com/login/phone/forget-password adresini ziyaret ederek hesabınıza bağlı telefon numarası ya da e-posta adresini girerek şifre sıfırlama bağlantısı talep etmektir.

Başkasının Hesabını Kapatma

TikTok’ta kuralları ihlal eden bir hesabı kapatmak için yapmanız gereken onu ve ilgili paylaşımlarını şikayet ederek TikTok’a bildirmektir. Kurallara aykırı olduğu tespit edilen hesaplar TikTok tarafından kapatılacaktır. Bunun dışında başkasının hesabını kapatmak mümkün değildir.

Bir Cevap Yazın