TikTok’ta Mavi Tik Nasıl Alınır – Başvuru Formu – Kaç Takipçi Gerekir?

Son dönemin en popüler sosyal medya platformu olan TikTok üzerinde popüler ve tanınmış kullanıcıları diğerlerinden ayıran bir mavi tik rozeti bulunuyor. Bu rozete sahip olan kullanıcılar hem aramalarda ve yorumlarda diğerlerinden daha fazla dikkat çekiyorlar hem de bu görüntü onlara ayrı bir prestij katıyor. Peki mavi tik almak için kaç takipçi gerekir bizler de başvuru formu ile mavi tik alabilir miyiz? Soruların hepsinin cevaplarını sizler için derledik.

TikTok Mavi Tik Kimlere Verilir?

TikTok Mavi Tik Kimlere Verilir

TikTok üzerinde tanınmış ve büyük kitlelere hitap eden kullanıcıların yanı sıra günlük hayatta popüler isimlere de mavi tik verilebilir. Bu kişiler sanatçı, siyasetçi, müzisyen, doktor, futbolcu gibi kategori fark etmeksizin halk tarafından tanınan kişiler olmaktadır. Bu şekilde popüler bir kişiliğe sahip değilseniz TikTok üzerinde popüler olmanız da mavi tik almanızı sağlayabilir.

TikTok Mavi Tik Kaç Takipçide Alınır?

TikTok Mavi Tik Kaç Takipçide Alınır

Diğer platformlarda olduğu gibi TikTok’ta da mavi tik almak için bir alt sınır bulunmamaktadır. Genel olarak tavsiye edilen sayı ise 1000 takipçiyi geçmiş olmaktır. Eğer 1000 takipçiyi geçtiyseniz diğer şartları karşılamak için çalışabilirsiniz;

  • Hesabın kim olduğunu açıkça belli eden bir isim ve profil fotoğrafına sahip olması.
  • Profil açıklamasında kendinizi tanıtmanız.
  • Hesabınızın aktif olması ve sürekli olarak iyi etkileşimler alması.
  • İnternette sizden bahseden çok sayıda haber, içerik vs olması.
  • Mümkünse sizin ya da kuruluşunuz hakkında bir Vikipedi sayfası olması.
  • Instagram ve YouTube’da mavi tik almış olmak.
  • Arama kısmında sürekli aratılıyor olmak.

Bu şartları sağladığınız zaman hesabınız mavi tik almak için uygun olacaktır diyebiliriz.

Instagram’da Mavi Tik Almayla ilgili videomuza da buradan ulaşabilirsiniz.

TikTok Mavi Tik Başvuru Formu Nerede Bulunur?

TikTok Mavi Tik Başvuru Formu Nerede Bulunur?

TikTok üzerinde mavi tik başvurusu yapmanızı sağlayacak bir panel henüz bulunmamaktadır. Bu iş şu an için otomatik olarak yapılmakta veya büyük ajanslar aracılığıyla doğrulama hizmeti sağlanmaktadır.

Mavi Tik Ücretli Olarak Alınabilir mi?

Mavi Tik almak için ücret karşılığında size yardımcı olabileceğini söyleyen kişilere itibar etmemeniz önemlidir. Mavi tik hilesi ya da benzeri açıklar kullanılması mümkün değildir, kullanılsa bile çok kısa zaman içerisinde şikayetler sonucu fark edilip mavi tik hesabınızdan kaldırılacaktır.

Mavi Tik Emoji İle Konulabilir mi?

TikTok’ta profil isminde emoji kullanılmasına izin veriliyor ancak mavi tikin aynısı şeklinde bir emoji bulunmamaktadır.

Bir Cevap Yazın