Facebook İşlemi Yapman Geçici Olarak Engellendi Çözümü

Facebook üzerinde bazı kullanıcıların karşılaştığı bir sorun olan bu işlemi yapman geçici olarak engellenmiş durumda sorunun ne olduğunu ve çözüm yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca bu uyarı Facebook eylem engellendi olarak da karşımıza çıkmaktadır.

facebook eylem engellendi

Facebook Eylem Engellendi Hatası Nedir

Topluluk üzerinde kullanıcıların bazı işlemleri belli bir zaman aralığında normalden daha sık olarak yapmaları durumunda bunun art niyetli bir davranış olma ihtimali sebebiyle alınan bir önlemdir. Yani bunlara örnek verecek olursak

 • Kısa zamanda çok kişiye arkadaşlık isteği yolllamak. (saatte 50 kişi kadar)
 • Kısa zamanda çok fazla sayfa beğenmek veya gruba katılmak.
 • Sürekli aynı paylaşımları tekrar etmek.
 • Sık sık yorum yapmak. (saatte 50 kadar)
 • İnsanları sürekli dürtmek, takip etmek

Bu işlemlerin sayısı ve zaman aralığı hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte, kısa zamanda çok yaptığınız her işlem bu hatayla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Bu işlemi yapman geçici olarak engellenmiş durumda

Bu İşlemi Yapman Engellenmiş Durumda Sorunu Çözümü

Bu sorunu çözmenin en kesin yolu beklemektir. Net bir süre olmamakla birlikte genellikle 24 saat içerisinde sorun ortadan kalkmaktadır. Bazen bu süre 48 saate kadar uzayabilmekle birlikte sık sık bu cezayı almanız durumunda katlanarak devam edebilir. Facebook engelleme süresi kaldırma ve ceza süresi öğrenme işlemleri ise mümkün değildir.

Eylem Engellendi

Bu işlemi yapman geçici olarak engellenmiş durumda. Bunu bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan, lüften bize bildir.

facebook geçici olarak engellendin eylem engellendi sorunu çözümü beğeni yapamıyorum

Bu uyarı mesajı geleli 48 saat olmasına rağmen sorun çözülmediyse iletişim formunu kullanarak sorunu yetkililere iletebilirsiniz.

2 thoughts on “Facebook İşlemi Yapman Geçici Olarak Engellendi Çözümü

 • 26 Şubat 2020 tarihinde, saat 11:38
  Permalink

  Merhaba sayın yetkili ben İlçede Gazeteciyim ve gazeteme ait web sitem var soosyal medayalrımad sitemin haber linkini payalaşamamktayım 5 gündür haberci olduğum için müşterilerim ve takipçilerimden olumsuz yanıt almaya başladım

  Yanıtla
  • 1 Haziran 2020 tarihinde, saat 06:46
   Permalink

   kardeşim bende aynı sorundan müzdaripim çözersen bana bildirirmisin aynı şekilde ilçemde gazetecilik yapıyorum aynı sorun bendede var.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın