Telefonunuza Virüs Bulaştı Uyarısı

Son zamanlarda pek çok kullanıcı internette gezinirken bir anda karşılarına bir sayfanın çıkıp telefonunuza virüs bulaştı uyarısı getirmesinden şikayetçi olmakta. Öncelikle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu uyarının hiçbir gerçeklik payı yoktur.

telefonunuza virüs bulaştı uyarısı geliyor

Telefonunuza Virüs Bulaştı Uyarısı Nedir

Pek çok spam ve aldatıcı politikalar uygulayan internet siteleri sizi istemediğiniz bağlantılara yönlendirmek için böyle yöntemlere başvurur. Bu sayfalarda bulunan virüsü temizle uyarısına tıkladığınızda sayfa size virüs programı tarzında bir programın inmeye başladığını söyler. Ancak indirilen uygulamaların virüs programıyla alakası olmamakla birlikte cihazınıza zarar verecek yazılımlardır.

telefona virüs bulaştığı nasıl anlaşılır

Bu tür sayfalarda yapmanız gereken bu uyarı hiç karşınıza çıkmamış gibi geri gitmeye çalışmaktır. Tarayıcının önceki sayfaya dönme özelliği çalışmazsa sekmeyi kapatarak telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefona Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır

Bu konudan bağımsız olarak telefonunuza virüs bulaştığını düşünüyorsanız kontrol etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle cihazınızın eskiye göre hızını karşılaştırın; son zamanlarda bir yavaşlık söz konusuysa şüphelenmekte haklısınız demektir.

 telefonunuza virüs bulaştı uyarısı iphone

Bunun dışında telefonunuzu kullanırken birden bire araya alakasız reklam sayfaları geliyor veya siz hiç tıklamadığınız halde durduk yere Google Play sayfaları açılıyorsa bu neredeyse kesin bir belirtidir. Bu durumda bir virüs programı indirip tarama yapmanız yararınıza olacaktır.

Ayrıca konuyla ilgili anlatımımızın bulunduğu bir video da bulunmaktadır. Dilerseniz daha fazla bilgi sahibi olmak için videomuza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın