Televizyondan İnternete Bağlanma (Kablosuz)

Smart Tv’lerin hayatımıza girmesinin ardından televizyonlarımız da internete erişebilir oldu. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği kullanma konusunda sorun yaşıyorlar. İnternete bağlanma özelliği her markaya göre fark etmektedir. Bulmanız gereken seçenek smart tv özellikleridir.

Smart Tv ile Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanılır

Öncelikle televizyonunuzda kablosuz internet bağlantısı özelliği varsa herhangi bir aparata veya kabloya ihtiyaç duymazsınız. Televizyonunuzda wifi özelliği olup olmadığını anlamak için kumandanızda bulunan menü seçeneğini tıklayın.

smart tv kablosuz internete bağlanma
İnternet bağlantısı özelliği genellikle dünya simgesiyle gösterilir.

Wifi bölümünü bulduktan sonra kendi ağınızı seçip internete bağlanabilirsiniz. Ancak bu internet sitelerine girmek veya Youtube’dan video izlemek için yeterli değildir.

İnternete Bağlandıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir

Pek çok televizyonda artık smart tv menüsü özel butonlarla belirtiliyor. Hatta bazılarında Netflix ve Youtube butonları bile var. Bir örneğini aşağıda görebilirsiniz. Bu kumanda Philips‘e ait ve Netflix butonuna sahip. Bu markanın televizyonlarında orta bölümün sağ üstündeki menü düğmesine tıklamanız. Ardından televizyonun tüm ekranlarına geçiş yapabileceğiniz ekran gelecektir.

philips tv kumandası smart

Smart Tv Kumandaları İle İnternet Kontrolü

Bir başka örnek olarak da Samsung kumandasında göz atabiliriz. Tam kumandanın ortasında bulunan renkli ve büyük tuş Smart Tv ekranına bağlanmayı sağlar. Buradan uygulama mağazasına girebilir ve istediğiniz siteyi ziyaret edebilirsiniz.

samsung smart tv kumandası ile internete bağlanma

Televizyonunuz Regal, Arçelik ve Beko gibi markalardan biri ise üstte göstermiş olduğumuz Philips benzeri bir yöntem sizin için daha geçerli olacaktır. Ancak yeni televizyonlarda Samsung gibi Smart Tv ekranına bağlanmak daha kolaydır.

Televizyondan Youtube’a Giriş Yapma

Smart Tv’lerde en sık istenen uygulamalardan biri Youtube olduğu için bunu özel olarak anlatma gereği duyduk. Televizyonunuz Lg, Philips, Sony ve Vestel gibi markalardan biriyse muhtemelen Youtube uygulamasını mağazadan indirmeniz gerekecektir. Smart Tv ekranından önce mağazaya giriş yaparak tek seferlik indirme işlemiyle sorunu çözebilirsiniz.

İnternete giriş yapmanın yanı sıra Smart Tv’lerde pek çok özellik bulunmaktadır. Bunların temelinde kablosuz bağlantıyla internette gezinebilme rahatlığı olsa da televizyonlar bilgisayar kadar işlevsel araçlar değillerdir. Kullandıkça televizyonunuzun yeni özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın