YouTube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

Video yüklemenin yanı sıra artık gönderi ve fotoğraf paylaşımları gibi özelliklerle tam anlamıyla bir sosyal medya platformu haline gelen YouTube üzerinde bazen konsept değişikliğine giden kullanıcılar olabiliyor. Bu durumda pek çok kullanıcının takıldığı nokta YouTube kanal adı değiştirme oluyor. YouTube’da kanal adı değiştirme aslında Google ayarlarını değiştirmeyi gerektirmeyen bir işlemdir. Peki YouTube görünen kanal adını Google hesap adını değiştirmeden nasıl değiştirebiliriz?

YouTube Kanal Adı Değiştirme

YouTube Kanal Adı Değiştirme

Youtube kanal adı değiştirme işlemini birkaç aşamada anlatabiliriz.

  1. YouTube kanalınızın adını değiştirmek için hesabınızla studio.youtube.com adresine giriş yapmalısınız.
  2. Sol menüde bulunan “özelleştir” sekmesine tıklamalısınız.
  3. Buradaki üst menüde “temel bilgiler” kısmına gelmelisiniz.
  4. Altta bulunan kalem simgesine tıklayarak YouTube kanal adınızı değiştirebilirsiniz.
Youtube kanal adı değiştirme işlemi

YouTube Kanal Adı Değiştirmenin Olumsuz Yanları

Popüler kanallarda yapılan isim değişikliklerinde kanalın kendisinin ve videolarının öne çıkma oranları bir nebze de olsa zayıflayacaktır. Bu da bir süreliğine kanalınızın izlenme oranlarının düşmesine, abonelerinizin sizi tanımayıp takibi bırakmasına yol açacaktır. Bu sebeple gerçekten önemli olmadığı sürece kanal adı değiştirme işlemini tavsiye etmemekteyiz.

Konsept Değişikliği Nasıl Tamamlanır?

YouTube Kanal Adı Değiştirmenin Olumsuz Yanları

Zamanla adınızın yanında video içeriklerinizi, kanalınızın profil resmini ve geri kalan ayarlarını yeni tarzınıza göre ayarlamanız gerekmektedir. Bu planlı bir süreç olacağı için en büyük soru işareti profil fotoğrafı nasıl değiştirilir olacaktır. Bu konuya da değinelim.

Youtube Kanal Resmi Değiştirme

Tıpkı yukarıda anlattığımız gibi Youtube Studio’ya giriş yaparak sol tarafta bulunan özelleştirme kısmına gelmelisiniz. Ardından alttaki resimde 2 olarak işaretlediğimiz “Markalama” kısmına geldikten sonra profil resmi değiştirme kısmını bulabilirsiniz.

youtube profil resmi değiştirme

Eğer YouTube kanalınız büyüme yolunda ilerliyorsa YouTube’dan para kazanma rehberi niteliğinde olan “YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır” isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın