Android için Siri Kullanmak

Bildiğiniz üzere Apple markalı cihazlarda sanal asistan Siri kullanarak anlık konuşmalar gerçekleştirebiliyor ve belli başlı komutlar verebiliyoruz. Bunun üzerine pek çok kullanıcı Android için Siri gibi bir uygulama olup olmadığını merak etmiş.

android siri kullanmak

Android için Siri Nasıl Kullanılır

Sanıldığı üzere imkansız ya da çok zor olmayan Android için Siri kullanmak Google tarafından geliştirilen Google Asistan uygulamasıyla mümkün. Tahmin edeceğiniz üzere Siri, Apple’a ait bir uygulama olduğu için Android‘deki adı farklı. Bu uygulamayı indirdikten sonra ana ekrandan “Ok Google” diyerek ulaşabilirsiniz.

siri android

Google Sanal Asistan İle Neler Yapabiliriz?

Sanal asistan uygulaması bizlere sesle arama yapma özelliğinin yanı sıra, alarm kurma, rehberdeki birini arama, soru sorma gibi işlemleri de yapabilmektedir. Hatta bazı dillerde tıpkı orjinal Siri’de olduğu gibi sohbet edebilme özelliği bile bulunmakta. Ancak Türkçe için bu özellik pek gelişmemiş durumda.

[irp posts=”285″ name=”Gelecekte Dil Bilmenin Önemi Kalmayacak”]

Ayrıca gelecekte dillerin öneminin kalmayacağını da düşünüyoruz. Bunun nasıl olacağını görmek için yukarıdaki haberimize göz atabilirsiniz.

siri dili

Bu konuda bir videomuz da bulunmakta, nasıl yapıldığını ve tam olarak nelerin kullanıldığını uygulamalı olarak görmek isterseniz izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın