iPhone Sisteme Bağlı Bir Aygıt Çalışmıyor Sorunu Çözümü

iPhone kullanıcıları her ne kadar sade ve hızlı bir ara yüze sahip olsalar da iPhone kullanmanın bazen dezavantaja dönüştüğü noktalar olabiliyor. Bunlardan biri de iPhone’u bilgisayara bağlayarak fotoğraf atma sorunudur. Maalesef ki iPhone ile yapılan bazı aktarımlarda bir yerden sonra sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor ya da aygıta ulaşılamıyor hatası alınmakta. Bu sorun Windows ve iOS arasındaki uyumsuzluktan meydana gelse de çeşit çeşit çözüm yolları bulunmakta.

iPhone Aygıta Ulaşılamıyor Hatası – iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

iPhone Aygıta Ulaşılamıyor Hatası - iPhone'dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atmanın en kolay ve hızlı yolu kablo kullanarak fotoğraflarınızı doğrudan bilgisayara aktarmaktır. Bu işlem ilk başlarda kusursuz bir şekilde çalışsa da bir süre sonra iPhone sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor hatası almanıza sebep olabilir. Peki bu hatanın çözüm yolları nelerdir? Videolu anlatımımızda hepsine ulaşabilirsiniz.

1- Orijinal Bir Kablo Kullanın

Orijinal Bir Kablo Kullanın

Telefonunuzdaki bağlantı sorununun meydana gelmesine sebep olan en büyük etken kullandığınız kablonun orijinal olmamasıdır. Bu durumda ulaşılabilecek en hızlı çözüm kabloyu değiştirmek olmakla birlikte tek alternatif değildir.

2- Fotoğraf Aktarım Ayarlarını Değiştirin

Fotoğraf Aktarım Ayarlarını Değiştirin

Telefonunuzun ayarlarında bulunan “fotoğraflar” kısmında en altta bulunan “bilgisayara aktarım” kısmında “özgünleri tut” ve “otomatik” seçeneğini seçili olmayanla değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

3- iTunes Kullanarak Aktarım Yapın

Bilgisayarınızda iTunes kullanarak aktarım yapmak için öncelikle telefonunuza Documents isimli uygulamayı indirmeniz gerekecektir. Bilgisayarınıza da iTunes indirdikten sonra fotoğraflar uygulamasına gelerek bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz resimleri seçmelisiniz. Bu seçimin ardından paylaşılacak uygulamayı indirdiğimiz “Documents” uygulaması olarak seçmemiz gerekecektir. (Uygulamalı anlatımı için yukarıdaki videomuza göz atın)

Telefonumuzu bilgisayara bağladıktan sonra iTunes’i açarak üstte bulunan telefon simgesine tıklayın. Ardından telefonunuzda bulunan uygulamalar listelenecektir. Documents uygulamasını seçtikten sonra uygulamaya eklediğiniz fotoğraflar bilgisayarınıza indirilebilir olacak.

App Store’da Documents Uygulaması için Tıklayınız.

Bilgisayarınıza iTunes indirmek için tıklayınız.

4- Bulut Depolaması Kullanın

Cihazınızda bulunan fotoğrafları bir bulut sistemine aktararak kusursuz şekilde cihazınızdan bilgisayarınıza aktarım yapabilirsiniz. Bu işlem diğerlerinden farklı olarak kablosuz şekilde internet kullanılarak yapılmaktadır.

Örnek olarak telefonunuza Yandex Disk uygulamasını indirip bilgisayarınızdan da Yandex Disk sayfasına giriş yaptığınızda telefonunuzdan uygulamaya yüklediğiniz fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Ayrıntılar için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

One thought on “iPhone Sisteme Bağlı Bir Aygıt Çalışmıyor Sorunu Çözümü

  • 15 Kasım 2020 tarihinde, saat 13:32
    Permalink

    Teşekkürler faydalı oldu ancak ikinci yöntemdeki ayar değiştirmeyi yapınca videoların formatı değişiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın