Sonsuz Fotoğraf Depolamayı Sağlayan Uygulama!

Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekme özelliğine sahip akıllı telefonların hayatımıza girmesinin ardından en sık yaşadığımız sorunlardan biri de belki fotoğrafları saklayacak hafıza bulamamaktır. Bunun için telefonunuzun hafızasını arttırmak için farklı yöntemler denemiş ama başarısız olmuş olabilirsiniz; ne de olsa fotoğraflar çok kaliteli. İşte bu sorun için bir çözümümüz var.

bulut deposu

Bulut Deposu Nedir?

Bulut deposu istediğiniz fotoğraf veya dosyayı internet üzerinde yedeklemenizi ve her an dünyanın her yerinden fotoğraflarınıza ulaşabilmenizi sağlayan sanal bir hafızadır. Fotoğraflarınız sağlayıcı firmanın sunucularında tutulur ve asla sizden başkası onlara erişemez.

telefon hafıza resim

Normalde bulut depoları ücretlidir ancak firmalar genellikle tanıtım amacıyla ilk 10-15 gb’lık hafızayı size ücretsiz olarak sunmaktadırlar. Bazıları ise onları tavsiye ettikçe hafızanızı arttırmak gibi uygulamalara sahiptir. Ancak Yandex.Disk bu sınırları aşıp kullanıcılara ücretsiz olarak sonsuz fotoğraf depolama hafızası sunmaya başlamıştır.

yandex disk

Telefonunuzda hafıza sorunu yaşıyorsanız yandex disk’in bu uygulamasından kesinlikle yararlanmanızı öneririz.

Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Bulut deposu internet üzerinde dosyaların depolandığı alandır. Bu da demektir ki internete bağlantınız yoksa dosyalarınıza da ulaşamazsınız. Ancak dosyalarınızı önceden dahili hafızanıza kaydedebilirsiniz.

3 thoughts on “Sonsuz Fotoğraf Depolamayı Sağlayan Uygulama!

Bir Cevap Yazın