Kalite Düşmeden Video Boyutu Küçültme Uygulaması

Gelişen teknoloji ve getirdiği yüksek çözünürlüklü video çekebilme imkanı yanında olumsuz bir sonuç olarak yüksek depolama kapasitesi gereksinimini ve internete yükleme yaparken hızlı internet bağlantısını gerektirebiliyor. Bu durumlarda hem bilgisayar için hem de Android ve iPhone cihazlar için ayrı olmak üzere video kalitesini düşürmeden boyutunu küçültme uygulamaları hayat kurtarıcı bir eklenti olarak karşımıza çıkıyorlar.

Bilgisayarda Video Kalitesini Bozmadan Boyutunu Küçültme Yöntemi

Bilgisayarda Video Kalitesini Bozmadan Boyutunu Küçültme Yöntemi

Bu konuda yıllardır pek çok kişi tarafından kullanılmış ve yayıncılar tarafından da sık sık tercih edilen bir uygulama olan Handbrake en iyi şekilde işinizi görecektir. Yapmanız gereken handbrake.fr adresinden uygulamayı indirmek ve kurulum yapmak.

Karşınıza gelen panelde videoyu seçmeniz ardından hangi cihaz kalitesine göre kaydetmek istediğiniz sorulacaktır. Her ne kadar uzun sürecek bir işlem olsa da kayıpsız şekilde boyut tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

Bilgisayarda Video Kalitesini Bozmadan Boyutunu Küçültme Yöntemi

Ek bir bilgi olarak uygulama ayarlarından seçtiğiniz cihaz türü, dönüştürme hızı gibi seçenekler de video boyutunun değişmesinde önemli rol oynayacaklardır.

Video boyutu küçültme Programı Gezginler

Kullanım Amacınız Depolama İse Bulut Depolarını Kullanın

Günümüzde neredeyse her cihaz için kullanıma uygun bulut depolama hizmetleri bulmak mümkündür. Bulut deposu, size ait fotoğraf, video, belge gibi tüm dosyalarınızı saklamanızı sağlayan sadece size özel depolama alanına verilen addır. Bulut depoları internet üzerinde bulunur ve kendi hesabınıza giriş yaptığınız her cihazdan bulut depolarına ulaşabilirsiniz. Bir örneği için alttaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Sonsuz Fotoğraf Depolamayı Sağlayan Uygulama!

Android İçin Video Boyutu Küçültme Uygulaması

Android cihazlar için kullanımı daha kolay ve etkili bir uygulama olan “Panda Video Sıkıştırıcı” uygulaması videolarınızın boyutlarını çok kolay şekilde küçültebilmeniizi sağlayacaktır. Bu sayede cihazınızda ve diğer kullanım alanlarınızda depolama alanından tasarruf edebilirsiniz. Uygulamaya ulaşmak için tıklayınız.

Android İçin Video Boyutu Küçültme Uygulaması

iPhone Kullanıcıları İçin Video Boyutu Küçültme Tavsiyesi

iPhone ve iOS kullanıcıları da App Store’da bulunan “Video Compressor” isimli uygulamayı indirebilirler. Bu uygulama sayesinde tüm videoları çözünürlüğü düşmeden küçültebilirsiniz. Kullanım şekli Android için kullanılan Panda Video uygulaması kadar basittir.

iPhone Kullanıcıları İçin Video Boyutu Küçültme Tavsiyesi

Bir Cevap Yazın