Google Geçmişi Olmayan Tarayıcı: Firefox Focus

Her an internete bağlı olduğumuz günümüzde internet üzerinde gizlilik konusunda endişe duyabilir veya reklamlardan rahatsız olabilirsiniz. Artık bunlara ve çok daha fazlasına çözüm olacak bir internet tarayıcısı var; Firefox Focus!

Gizlilik Tarayıcısı Nedir?

İnternet üzerinde yapmış olduğunuz hiçbir arama veya işlemin üçüncü taraflarla paylaşılmamasını sağlayan tarayıcıya denir. Hatta o ki bu tarayıcıyı kullanırken telefonunuzun ekran görüntüsü alma özelliğini dahi kullanamazsınız. Bu da telefonunuzda bulunan kötü amaçlı yazılımların bile internette sizi izlemesini engellemiş olur.

firefoxfocus

Bunun yanı sıra hiçbir bilginiz telefonunuzun hafızasına kaydedilmediği için geçmiş silmek gibi işlemlerle uğraşmanız gerekmez. Uygulamayı kapattığınız an otomatik olarak tüm iziniz silinir.

Reklam İçermez!

Focus tarayıcısını kullanırken sadece içeriğe odaklanırsınız. Dikkatinizi dağıtacak olan tüm reklamlar tarayıcı tarafından otomatik olarak engellenir. Böylece hem internetten tasarruf etmiş olursunuz hem de uygulamanın kendi tasarruf özelliğiyle veri paketinizin bitmesini önlemiş olursunuz.

firefoxfocus

Yer Kaplamaz!

Firefoz Focus tarayıcısı sadece 4 mb boyutuna sahip bir uygulamadır. Böylece telefonunuzda ya da tabletinizde ağırlık yapmaz.

Firefox Focus’u Google Play’den İndirmek İçin Tıklayın.

Firefox Focus’u İtunes Store’dan İndirmek İçin Tıklayın.

2 thoughts on “Google Geçmişi Olmayan Tarayıcı: Firefox Focus

Bir Cevap Yazın