Telefonda Google Arama Geçmişi Silme

Google hepimizin sürekli olarak kullandığı ve ara ara sorunlar yaşadığımız, dünyanın en büyük arama motorudur. Google arama motorunda yaptığınız aramalar kaydolmaktadır. Telefonunuzu başkaları da kullanıyorsa ya da eski aramalarınızdan rahatsız oluyorsanız arama geçmişinizi silmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Google arama geçmişimizi telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan nasıl sileceğimizi anlatacağız.

Googe Arama Geçmişi Silme

Öncelikle tarayıcınızda bulunan sağ üstteki üç noktaya tıklayarak ya da ana ekran tuşunun yanında bulunan menü düğmesinden görseldeki menüyü açabilirsiniz. Bu menüde işaretli olan geçmiş butonuna basmanız gerekmektedir.

Geçmiş butonuna basınca karşınıza bu sayfa gelecek ve devamında geçmişiniz bulunacaktır. İşaretli olan butona tıklamamız gerekiyor.

Ayrıca myactivity.google.com adresinde de Google hesabınıza kaydedilmiş diğer cihazlarınızda bulunan arama geçmişlerine ulaşabilir ve silebilirsiniz. Örneğin; dışarıdayken evinizde bulunan bilgisayarınızın geçmişini yönetebilirsiniz.

Sonra karşımıza neyleri silmek istediğimize yönelik bir tablo geliyor. Bu tablodakilerin neyden bahsettiğini bilmiyorsanız direkt olarak “verileri temizle” butonuna basmanızı öneririz.

Ayrıca burada yaptığımız son aramaları ya da tüm aramaları silme imkanımız bulunuyor. Duruma göre ihtiyacınız olanı tercih edebilirsiniz.

Google Aramalarında Gizli Sekme

Ayrıca bir dahakine daha kolay olması için gizli sekmeyi kullanabilirsiniz. Gizli sekme kullanarak yaptığınız aramalar geçmişe kaydedilmez. İlk görseldeki menüde bulunan ikinci seçenekle gizli moda geçebilir ve aramalarınızı gizli olarak yapabilirsiniz. Bu sayede geçmiş silmeye ihtiyacınız kalmaz.

gizli sekme google

Her Zaman Gizli Kalın

Alternatif olarak Firefox Focus isimli tarayıcıyı kullanarak hiçbir geçmişinizin kaydedilmemesini ve hiçbir şekilde izlenilememesini sağlayabilirsiniz. Nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıklayınız.

firefoxfocus

Bir Cevap Yazın