Google, Kullanıcıların da Para Kazanmasını Sağlayacak Bir Uygulama Yayınlıyor

Günümüzde internetten para kazanma bir çok kişi için hayatın bir parçası haline gelmiştir diyebiliriz. Buna karşın henüz internet ve para kelimelerini hiç bir arada göremeyen kullanıcılar da bulunuyor. İnternetten para kazanma yöntemleri onlarca gelir modeliyle çeşitlendirilebilir olsa da bugüne kadar herkesin para kazanabileceği konular sınırlıydı. En basitinden internetten anket çözerek para kazanmanızı sağlayacak uygulamalar mevcut ancak bu uygulamalar harcadığınız emeğe göre çok küçük miktarlarda ödeme yapıyorlar. Google ise yeni yayınlayacağı sistemle internetten para kazanma konusuna yeni bir bakış getirecek.

Google’ın Para Kazandıran Uygulaması Nasıl Olacak?

Google'ın Para Kazandıran Uygulaması Nasıl Olacak

Google’ın Task Mate adını verdiği bu uygulama tüm kullanıcıların internetten para kazanmasına imkan sağlayacak. Henüz gelen bilgiler arasında kullanıcıların yaşadığı bölgelerin para birimine göre ödeme alacağı ve harita üzerinden gösterilen belirli konumlara giderek çeşitli görevler yapmasını esas alan bir çalışma şekli olacak.

Uygulamanın çalışma mantığı sadece kullanıcılar değil çeşitli yerel işletmelerin de uygulamaya katılımıyla olacak ancak henüz ne tarz görevler verileceği ve neler yapılması isteneceğiyle ilgili ayrıntılar netleşmiş değil. Bazı kaynaklara göre bu görevler arasında bazı restoran, otel gibi yerlerin fotoğrafını çekme ya da o mekanla ilgili çeşitli bilgilerin olduğu formları doldurup internete kaydetme gibi görevler yer alacağı belirtiliyor.

Uygulama Ne Zaman Hayata Geçecek?

Uygulama Ne Zaman Hayata Geçecek

Google’ın harita bazı para kazandırma uygulaması Task Mate henüz sadece Hindistan’da ve davetiyeyle kullanılabilir durumda. Google özellikle Google Maps, Merchant Center gibi çeşitli uygulamalarını kullanan ve katkı sağlayan kullanıcılarına yeni uygulamalarını herkese açık olarak sunulmadan önce test etme imkanı sunuyor. Bu uygulama da şu an Hindistan’da davet sistemiyle erişilebiliyor olup tüm dünyanın kullanımına 2021 yılının başlarında açılması bekleniyor.

Snapchat de Bu Konuda Adım Atmıştı

Dün yayınladığımız haberimizde de Snapchat’in tıpkı Google gibi kullanıcılarına para kazandırmaya yönelik bir adım attığını belirtmiştik. İlerleyen dönemlerde herkes için internet bir gelir kaynağına dönüşebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın