Google Play “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” Hatası Çözümü

Çok sık olmasa da Google Play üzerinde indirmek istediğiniz bazı uygulamaların cihazınızla uyumlu olmadığı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hatayı almak bazen cihazınızın çok eski olmasıyla, bazen sürümünün uygulamayla uyumlu olmamasıyla bazen de uygulamanın sadece belli modellere özel hazırlanmış olmasıyla ilgilidir. Çoğu durumda “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatası aşılabilir bir problemdir.

Bir Uygulamanın Cihazınızla Uyumlu Olmadığını Anlama

Cihazınızla Uyumlu Değil Olarak Görünen Uygulamalar Nasıl İndirilir

Çoğu zaman cihazınızla uyumlu olmayan uygulamalar Google Play’de yaptığınız aramalarda da karşınıza çıkmazlar. Bu durumda yapmanız gereken uygulamanın adını Google Play’e değil de tarayıcıdan Google arama motoruna yazarak aramaktır. Bu şekilde Google Play’de var olan tüm uygulamaları istisnasız olarak görebilirsiniz. Çıkan arama sonucunda önceki aramada göremediğiniz uygulamaya tıklayarak Google Play’de uygulama sayfasını görebilirsiniz. Karşınıza şöyle bir ekran çıkacaktır.

Bir Uygulamanın Cihazınızla Uyumlu Olmadığını Anlama

Cihazınızla Uyumlu Değil Olarak Görünen Uygulamalar Nasıl İndirilir?

Uygulama Google Play’den baktığınızda cihazınızla uyumlu değil hatası veriyorsa yapmanız gereken uygulamanın apk’sını bulmaktır. APK bulmak için uygulama adını Google’da yazdıktan sonra sonuna apk ekleyebilirsiniz. Örneğin “Pixel Launcher Apk” araması yapmak gibi. Alttaki videomuzdan da bu aramalarda hangi sitelerin kullanılması gerektiğini ve apk’nın nasıl kurulduğunu görebilirsiniz.

Bir uygulamanın APK’sını indirmeniz o uygulamanın kesin olarak cihazınızda çalışacağını garanti etmez, uygulama gerçekten Android sürümünüzle uyumlu olmayabilir ya da belli başlı cihazlar için üretilmiş olabilir. Bu durumda yapacak bir şey olmamakla birlikte “tablete Whatsapp indirme” gibi genel uygulamalara ait sorunları çözebilecek bir yöntemdir.

APK Dosyaları Nasıl Kurulur?

Cihazınıza sadece APK indirmekle uygulama kurulumunu tamamlamış olmazsınız. APK’ların kurulumu için cihazınızdaki bilinmeyen kaynaklar özelliğini açmanız gerekmektedir. Bu özelliğin nasıl açıldığını alttaki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın