Whatsapp’ta İzlendiğinizi (Takip Edildiğinizi) Anlama

Merhaba, dünyanın en sık kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp son zamanlarda Youtube’da paylaşılıp duran Whatsapp Başkasının Mesajlarını Okuma videoları ile karşı karşıya. Aslında uygulamaya ait olan bir özelliğin kötü niyetli olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan bu sorun Whatsapp kullanıcıların takip edilmesine sebep olup başını ağrıtabiliyor. Bu yüzden Whatsapp İzlendiğini Anlama konulu bu yazımızdaki içerik hayati önem taşımaktadır.

Whatsapp’ta İzlendiğinizi Anlama Yolları

Eğer Whatsapp‘ta takip edildiğinizi anlamak istiyorsanız sık sık bildirim panelinizi kontrol etmenizde fayda var çünkü bu işlem sizden habersiz şekilde telefonunuzu Whatsapp Web‘e bağlayarak yapılıyor. (Ayrıca bunun nasıl yapıldığına da yazının sonunda değindik.)

whatsapp izlendiğini anlama

Bu bildirimin gelmesi kesinlikle izleniyorsunuz demek değildir. Aynı zamanda bilgisayardan Whatsapp kullanıyorsanız bu bildirimin gelmesi gayet normaldir. Ancak bunu yapmıyorsanız o zaman şüphelenmeniz gayet normaldir. Bu durumda yapmanız gereken ana sayfadaki sağ üstteki üç noktaya tıklayarak Whatsapp Web seçeneğine gelmektir.

whatsapp takip edildiğini anlama

Ardından karşınıza Whatsapp’ınızı bilgisayardan kullanan cihazlar ve tarayıcı bilgileri gelecektir. Buradan bilmediğiniz cihazları veya hepsini kaldırmanız sorunu çözecektir. Bundan sonra kimsenin sizi Whatsapp’tan takip etmesi mümkün değildir.

whatsapp izleme 2018
Örnek bir Whatsapp Web sayfası

Tüm bilgisayarlardan çık dediğiniz an sayfa bu şekilde olacaktır.

whatsapptan takip edildigimizi nasil anlarim

Ayrıca konuyla ilgili videolu anlatımımız da mevcuttur.

Başkasına Ait Whatsapp Mesajlarını Okuma

Her ne kadar etik olmasa da bu yöntemin nasıl yapıldığına kısaca değineceğiz. Öncelikle mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonunu ele geçirebilecek yakınlıkta olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde başka birisinin sizin Whatsapp mesajlarınızı izleyebilmesi için onun da daha önce bunu yapmış olması gerekir. Yani sizinle alakası olmayan biri telefonunuza program yüklemek gibi bir yöntemle sizi izleyemez.

Bilgisayarınızdan Whatsapp Web sayfasına girip izlemek istediğiniz telefonun kamerasına bilgisayardaki QR kodu okutmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızın geçmişini silmediğiniz sürece web Whatsapp’ı her açtığınızda bu kullanıcının mesajları sizin tarafınızdan görülebilecektir.

Bunu bir uygulama olarak sağlayan Mspy sitesine giderek daha fazla bilgi alabilirsiniz. (Bu uygulama bir bilgisayar korsanlığı yöntemi değil ebeveyn kontrol yazılımı olarak geliştirilmiştir.)

Aynı şekilde bu işlem için de videolu anlatımımız bulunmaktadır. Bunu izlemeniz konuyu anlamanız için yeterli olacaktır.

Whatsapp İzlendiğini Anlama Takip Edilmek

Whatsapp’ta takip edildiğinizi anlamak zor olduğu kadar da kolay bir işlemdir. Whatsapp’ta Takip edildiğinizden şüpheleniyorsanız yazının başındaki yöntemler hayatınızı kurtarabilir. Böylece Whatsapp’ta birinin beni izlediğini nasıl anlarım diye düşünüp tedirgin olmazsınız. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Whatsapp hakkında yeni videolar ekleyerek içeriğimizi genişletmeye çalışıyoruz. Dilerseniz Whatsapp izlendiğini anlama isimli yazımızı sosyal medya platformlarında paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın