Alışılmışın Dışında Bir İngilizce Öğrenme Yöntemi: Voscreen

Günümüzde yabancı dil bilmek hayatın olmazsa olmazı haline gelmişken maalesef ki ülkemizde yabancı dil bilen kitle sayısı olması gerekenden daha düşük. Bunun sebepleri arasında dil eğitimine zaman bulamamak veya fazla zorlanmak gibi onlarca farklı sebep yatıyor. Bu yazımızda tanıtacağımız internet sitesi İngilizce’yi hem sizi sıkmadan hem de etkili bir şekilde öğretebiliyor. Yani her seviyeden İngilizce öğrenmek isteyen kullanıcılar için eşsiz bir kaynak üstelik ücretsiz.

Voscreen Nedir?

Global bir dil öğrenme platformu olan Voscreen size maksimum 15 saniye uzunluğunda videolar izletip duyduğunuz sözleri alt yazı olarak seçmenizi ister. Karşınıza iki seçenek gelir ve doğru seçeneği bulmaya çalışırsınız. Voscreen’in farkı burada ortaya çıkmaktadır, İngilizce’yi tıpkı konuşmayı yeni öğrenen bir bebek gibi duya duya ilgili konularla bağdaştırarak öğrenmenizi sağlar.

ingilizce öğrenmede farklı boyut voscreen

Başlangıç Seviyesinde Olmak Zorunda Değilsiniz

Voscreen her seviyeden kullanıcıya hitap eder. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra seviyenizi belirleyerek daha da karmaşık cümlelerin olduğu videolara ulaşabilirsiniz. Bu sayede arada bilmediğiniz kelimeleri tahmin yoluyla bularak kendinizi geliştirebilir ve bunu yapamıyorsanız bile iki seçenekten diğerinin doğru olduğunu anlayarak yine kendinizi geliştirebilirsiniz.

Voscreen sadece bu açıdan bakıldığında bile çok ince düşünülerek hazırlanmış bir uygulamadır. Size iki seçenek sunulmasının sebebi öğrenimin daha kuvvetli hale getirilmesidir. Seçtiğiniz cevap yanlışsa bile diğer cevabın doğru olduğunu görüp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Voscreen uygulamasını buradan indirebilirsiniz

One thought on “Alışılmışın Dışında Bir İngilizce Öğrenme Yöntemi: Voscreen

Bir Cevap Yazın