iPhone XS’in En Ucuz Fiyata Satıldığı Ülke

Geçtiğimiz ay tanıtılan iPhone XS hakkında internette pek çok haber yapıldı ve meraklıları tarafından epey ilgi gördü. Ancak ne olursa olsun bu telefonun fiyatı herkese epey yüksek gelmiştir. Bu yüzden iPhone XS ve iPhone XR modellerinin en ucuza satıldığı ülkeleri araştırdık. Yazımızda sıralı listesini bulabilirsiniz. Eğer iPhone XS Türkiye fiyatını soracak olursanız bu model ülkemizde hala satışa sunulmamış olup fiyatının 10 bin lirayı bulabileceği tahmin edilmekte.

En Ucuz iPhone XS Hangi Ülkede

Yaptığımız araştırmaya göre iPhone XS‘in en ucuza satıldığı ülke Amerika ve satış fiyatı 999 dolar, bugünün kuruyla 5.641 Türk lirası ediyor. Daha önce hazırladığımız iPhone 8’in maliyeti ve Amerika Fiyatı isimli video geçen yıldan bu yana Apple’ın yaşadığı fiyat değişimi hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

Diğer Ülkelerde iPhone XS Ne Kadar

Apple’ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone XS’in bazı ülkelerdeki satış fiyatları ise şu şekilde

  • Birleşik Krallık: 1309 dolar
  • Rusya: 1292 dolar
  • Polonya: 1352 dolar

iPhone XS Türkiye Fiyatı

Sadece Amerika’daki fiyatın Türkiye karşılığı 5.641 lira olduğu için vergiler, lojistik masrafı ve satıcıların kar oranları haricinde satılabilecek en ucuz fiyatın bu olduğunu düşünebiliriz. Bunları kattığımız zaman iPhone XS’in fiyatının neredeyse iki katına çıkıp ülkemizde 10.000 liradan satılabilmesi pek garip olmayacaktır.

iphone xs en ucuza satıldığı ülke

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan Apple ürünlerini boykot edeceğiz açıklamasının telefon fiyatlarını etkileyip etkilemeyeceği konusu da en çok kafaları kurcalayan konulardan biri olduğu için Shiftdelete tarafından hazırlanmış olan şu videoyu izlemek konu hakkında detaylı fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın