iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin ardından en büyük sorunlarımızdan biri telefonlarımızın pil ömrü olmaya başladı. Çünkü akıllı telefonların güçlü donanımsal özellikleri pilin daha hızlı tükenmesine yol açıyor. Özellikle iPhone kullanıcıları iOS 11’den sonra bu sorunu daha sık yaşamaya başladılar. Bu yazımızda iPhone pil ömrünü uzatma yöntemlerine değinerek iPhone‘lar için şarjınızın daha uzun süre gitmesini sağlamaya çalışacağız.

iphone pil ömrünü uzatma yöntemleri

iPhone Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri

iPhone pil ömrünü uzatarak şarjınızın daha uzun süre gitmesini sağlamak için yapabilecekleriniz,

1- Telefonunuzu yeniden başlatın

Telefonunuzu yeniden başlatmak çok sıradan gibi görünse de kapandığı zaman arka planda çalışan tüm uygulamalar kapanacak ve böylece şarjınızın ömrü bir miktar da olsa uzayacaktır.

iphone pil ömrü şarj uzun gitmesi

2- Yüksek Pil Tüketen Uygulamaları Silin

Ayarlar üzerinde bulunan pil menüsünden son 24 saate ait, uygulamaların pil tüketim oranlarını görebilirsiniz. Burada pilinizi tükettiğini gördüğünüz ve gereksiz bulduğunuz uygulamaları silmeniz büyük fark yaratacaktır.

3- Parlaklığı Kısın

Artık telefon kullanan herkesin bildiği bir yöntem olmasına rağmen çoğu kullanıcı pek kullanmayı tercih etmiyor. Ancak telefonunuzun parlaklığının yüksek olması, pil ömrünüze en çok etki eden sorundur.

4- Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Bildiğiniz üzere çıkış yaptığınız uygulamalar arka planda çalışmaya devam etmekte. Home tuşuna iki defa basarak açık uygulamaları görebilir ve yukarı doğru iterek kapatabilirsiniz.

iOS 11 Şarj Sorunu Düzeltme

5- Sade Duvar Kağıtları Kullanın

Telefonunuzda kullandığınız hareketli duvar kağıtları sürekli aktif oldukları için ekranınızın daha çok güç tüketmesine sebep olacaktır.

6- Sağlık Uygulamalarını Kapatın

Adım sayar gibi özellikleri kullanmıyorsanız telefonunuzda ayarlar> gizlilik> fitness ve hareket kısmında bulunan hareket ve fitness seçeneğini kapatabilirsiniz.

7- Kullanmadığınızda İnternetinizi Kapatın

Mobil veri aktarımını kapatmak iphone pil ömrünü uzatmak için çok önemli bir yöntemdir. Kullanmadığınız sürece internet bağlantınızı kapatmanız yararınıza olacaktır.

iphone şarjın uzun gitmesini sağlama pil ömrü uzatma ios 11

8- Powerbank Kullanmak

Telefonun yazılımı ya da kendisiyle birebir alakalı olmasa da yanınızda bir powerbank taşımanız telefonunuzun batarya ömrünü uzatmanıza katkı sağlar.

One thought on “iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Bir Cevap Yazın