iOS 14’le Birlikte iPhone’larda Büyük Bir Sorun Ortaya Çıktı

Apple’ın uzun zaman sonra yolladığı en büyük güncellemelerden biri olan iOS 14 güncellemesi yanında getirdiği özelliklerin yanı sıra büyük bir sorunu da beraberinde getirmiş oldu. Pek çok kullanıcının internette iOS 14 güncellemesinin ardından telefonlarının şarjının daha hızlı tükendiğini yazdığını görmüş olabilirsiniz. iOS 14’le ilgili bu konuda Apple da güncelleme üzerinde bazı hatalar olduğunu kabul etti.

Apple Pil Sorunu Hatasını Kabul Etti

Apple Pil Sorunu Hatasını Kabul Etti

Apple, yayınladığı bir yazıda başta şarj sorunu olmak üzere güncellemenin iPhone’larda yedi farklı soruna yol açtığını belirtti. Diğer sorunların genel olarak sağlık ve fitness uygulaması gibi saat ile senkronize uygulamalarda olduğunu belirten Apple şarj sorununun güncellemeye bile gerek kalmadan çözülebilir olduğunu açıkladı. Apple’ın yaptığı açıklamada telefonda bulunan tüm içerikleri ve ayarları sıfırlamak yani kısaca telefonu fabrika ayarlarına döndürmek sorunu çözmek için yeterli oluyor.

Kullanıcıların pek çoğu buna yanaşmasa da sorunun bu şekilde çözülebileceğini açıklayan Apple henüz bu çözüme bir alternatif sunmadı. Daha önce yayınlanan güncellemelerden bildiğimiz kadarıyla bu sorunun tıpkı güncellemeyle ortaya çıktığı gibi bir sonraki güncellemeyle de çözülebilir olduğudur.

iPhone’ların Her Gün Daha da Büyüyen Problemi

iPhone'ların Her Gün Daha da Büyüyen Problemi

iPhone kullanıcıları her geçen gün şarj probleminden biraz daha yakınır hale geliyorlar. Apple’ın yaptığı güncellemelerin bataryaların ömrüne olumsuz etki ediyor olması da bu sorunun her gün biraz daha büyümesine neden oluyor. Sorunu çözmek için önümüzdeki günlerde iPhone Pil Ömrünü Uzatma konulu bir video yayınlayacağız. Şu an için bu konudaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2020/10/03/apple-iphone-problem-ios-14-battery-drain-factory-reset/

Bir Cevap Yazın