Instagram’ın Keşfette Yaptığı Değişiklik Nasıl Geri Alınır?

Instagram’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı güncellemeyle uygulamada bulunan keşfet kısmı uygulamadan taşındı. Şimdiye kadar kullanıcıların alışık olduğu arama ve keşfet içeriklerinin olduğu kısmın yerini reels videoları aldı. Bu durumda pek çok kullanıcı alışkanlıklarından vazgeçmek istemediği için bu güncellemeden rahatsız oldu. Her ne kadar bu güncellemede yapılan değişiklik kalıcı bir özellik olmasa da ayrıntılarına bir göz atmakta fayda var. İşte Instagram’ın yaptığı keşfet ve reels değişikliği nasıl düzeltilir videosu sizlerle;

Instagram Neden Keşfet’in Yerini Değiştirdi

Instagram’ın yaptığı keşfet ve reels değişikliği direkt olarak TikTok’u hedef alan bir güncelleme. Bildiğiniz üzere Instagram uzun zamandır TikTok’u kendine rakip olarak görüyor ve piyasadan silmek için elinden geleni yapıyor. Yaptığı keşfet güncellemesinin amacı da kullanıcıları reels videolarına yönlendirerek Instagram’ı TikTok’un içerik üreticileri için daha cazip bir hale getirmek.

Bu İlk Defa Değil!

Instagram Neden Kesfetin Yerini Degistirdi

Daha önce Snapchat de popüler olduğunda Instagram yaptığı story güncellemesiyle uygulamanın özelliklerini kopyalamış ve Snapchat’i geri plana itmişti. Instagram kendisine rakip olabilecek uygulamaları kendi güncellemeleriyle gereksiz hale getirerek piyasada bir tekel olmayı hedefliyor ve şu anki duruma baktığımızda başarılı da olmuş diyebiliriz.

Güncelleme Sadece Bununla Sınırlı Değil

Instagram’ın uygulamasına yakın zamanda gelecek diğer özelliklerden bazıları yakın zamanda ortaya çıkmıştı. Bunları paylaştığımız içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram’ın Uygulamasına Ekleyeceği Bazı Özellikler Ortaya Çıktı

Peki Sonunda Ne Olacak

Instagram eğer amacına ulaşırsa piyasada TikTok’un adı hatırlanmayacak hale bile gelebilir. Ancak Instagram’ın bu kritik hamlesi bile TikTok’u geri plana atmak için işe yaramazsa Instagram’ın artık TikTok’u piyasadan silmek için yapabilecek bir şeyi kalmayacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın