Anahtarı Kaybolan Asma Kilitler Nasıl Açılır

Teknoloji ilerlese bile her yere dijital kart okuyucu ya da turnike yapmak mümkün değil. Bu durumda diğerlerine göre ilkel bir güvenlik önlemi olan kilitler karşımıza çıkar. Ancak maalesef ki asma kilitler dış müdahaleyle açılabilir. Bu dış müdahale bazen bir tel toka, bazen bir pil bazen ise ingiliz anahtarı olmaktadır.

Anahtarsız Asma Kilit Açma

Bu yöntem kilidinizin kırılarak açılmasını gerektirmektedir, oldukça kolay olup iki İngiliz anahtarını pensenin tersi mantığında sıkarak uygulanmaktadır.

Bu yöntem hırsızlar tarafından da pek tabii olarak bilineceği için önemli eşyalarınızı asma kilitle gizlememenizi tavsiye ederiz. Caydırıcı bir önlem olsa da yeterli değildir.

Bisiklet Kilidi Anahtarsız Nasıl Açılır

Bir diğer kilit sistemi olan bisikletlerin anahtarları olmadığında yapabilecekleriniz biraz daha sınırlıdır. Eğer çok güçlü bir kilidiniz yoksa videodaki gibi kesmeyi deneyebilirsiniz ancak sağlam kilitleri bu şekilde kesmek de maalesef mümkün olmamaktadır.

Gelişen Teknoloji Nasıl Bir Güvenlik Önlemi Sunar

dijital asma kilit

Kullanılan kilitlerin maliyeti arttıkça teknolojiyle ilişkileri de artmaktadır. Bu da kilitlerin daha dijital hale gelmesini sağlamaktadır. Örnek olarak kablosuz ağ ile açılabilen kilitler hayatımıza giriş durumdadır. Ancak hem ülkemizde az bulunmaları hem de asma kilitlerin genel anlamda basit işler için kullanılması yayılmalarını yavaşlatmaktadır.

Bir Cevap Yazın