Telefon Kapalıyken Arayanı Görme

Günümüzde iletişim ağırlıklı olarak telefonla sağlandığı için telefonumuzun her an açık olması  çok önemlidir. Ancak bunu sağlayamazsak telefon kapalıyken arayanı görmeye ihtiyaç duyarız. Bunun için de telefonumuzda daha önceden birkaç ayar yapmış olmamız gerekmektedir. Aksi taktirde kapalıyken kim aramış sorusunun cevabını hiçbir zaman bulamayabiliriz.

Telefon Kapalıyken Kimin Aradığını Görmek

Öncelikle telefonunuz kapalı olduğu için hiçbir uygulama bu işlemi takibe alamaz, bu durumda aramaları takip edebilecek tek yetkili operatörünüzün kendisidir. Türkiye’deki üç operatör de bu hizmeti sağlamaktadır. Hizmetlere bir göz atalım.

Turkcell Kim Aramış Servisi

Turkcell Kim Aramış Servisi

Turkcell bu hizmeti abonelerine ücretli olarak sunmaktadır. İlk 5 gün ücretsiz kullanma hakkı verip aylık ₺2,99 karşılığında telefonunuz kapalıyken sizi arayanları telefonunuza SMS olarak bildirir. Hizmete abonelik için KIM yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi

Vodafone Arayan Kim Servisi

Vodafone da bu hizmeti ücretli olarak sunmakta ve aylık ücretini ₺2,25 olarak belirlemektedir. Hizmete abone olmak için ARAYANKIM yazıp 8000’a göndermek gerekmektedir.

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi

Diğerlerinden farksız olarak Türk Telekom’da da bu hizmet ücretli sunulmaktadır. Telefonunuz kapalıyken arayanları görmek için Türk Telekom’da aylık ₺1,99 karşılığında ACIK yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Telefonu Gizli Numaralara Kapatma

İşinize yarayabilecek olan bir diğer bilgi de telefonunuzu gizliden arayanlara karşı kapatmaktır. Bu durumda telefonunuz açıkken arayanın kim olduğunu bilememe sorununu yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın