Instagram Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

İnstagram‘da bulunan otomatik video oynatma özelliği bazı kullanıcıların hoşuna gitse de kimi kullanıcılar internet paketinin hızlı tükenmesine sebep olmasından şikayetçi. Bu yüzden instagram otomatik video oynatmayı kapatma isimli bir rehber hazırladık.

instagram otomatik video oynatma engelleme

instagram Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

İnstagram’da otomatik video oynatmayı engellemek için maalesef ki uygulama üzerinde bir seçenek bulunmuyor ancak uygulamanın daha az veri tüketmesini sağlayabilecek bir ayar hala mevcut.

[irp posts=”697″ name=”İnstagram Bildirim Gitmeden ss Alma”]

Öncelikle profil sayfasında bulunan “seçenekler” kısmını bulmalısınız. Bu bölüm Android cihazlarda sağ üst köşede üç nokta olarak, iPhone cihazlarda ise profili düzenle butonunun yanında bir çark olarak bulunmaktadır.

instagram otomatik video oynatma kapatma

Bu bölüme geldikten sonra karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “daha az veri kullan” seçeneğini aktifleştirmelisiniz. Bu özelliği açtığınız zaman karşınıza gelen videolar geç açılacak ve istemiyorsanız video açılmadan ekranı sürükleyerek oynamamalarını sağlayabileceksiniz.

instagram otomatik video oynatma kapatma 2018

[irp posts=”568″ name=”TBT Nedir İnstagram”]

Ayrıca bu özellik sadece videolara etki etmekle kalmayıp gerçekten İnstagram’ın harcadığı veriyi büyük oranda etkilemektedir. Bunun sebebi İnstagram‘ın size görselleri geç açması ancak sıkıştırılmış olarak sunmasıdır.

Bir Cevap Yazın