Instagram İstenmeyen Bildirimleri Kapatma

Instagram ilgimizi çekecek konularda bize bildirim göndererek bizi uygulamada daha fazla tutmayı amaçlayan bir sisteme sahip olmakla birlikte bu durum bazı durumlarda rahatsız edici bir hal alabiliyor. Özellikle pek çok kullanıcı yakın olmadıkları bir kişi fotoğraf paylaştığında “.. uzun bir aradan sonra fotoğraf paylaştı” bildiriminin gelmesinden rahatsız olabiliyor. Birkaç küçük ayar değişikliği ile istenmeyen bildirimlerden kurtulmamız mümkün.

Instagram Uzun Bir aradan sonra bildirimini kapatma iphone

Instagram Uzun Bir aradan Sonra Fotoğraf Paylaştı Bildirimi Kapatma

Uzun bir aradan sonra fotoğraf paylaştı bildirmini kapatmak için Instagram’ın ayarlar sekmesini açmalısınız.

Instagram Uzun Bir aradan Sonra Fotoğraf Paylaştı Bildirimi Kapatma

Bu sayfada bulunan “Bildirimler” seçeneğine tıklamalısınız.

istenmeyen bildirimleri kapatma

Ardından bildirim ayarlarına ulaşabilirsiniz. “uzun bir aradan sonra fotoğraf paylaştı” bildirimini bulmak için “Gönderiler, Hikayeler ve Yorumlar” seçeneğine tıklayın.

uzun bir aradan sonra fotoğraf paylaştı bildirimi

En altta bulunan yeni gönderiler seçeneğini kapatmanızın ardından sorun çözülecektir.

bildirim kapatma instagram

Ayrıca bu işlem hikayesine ekleme yaptı, hikaye paylaştı bildirimlerini de kapatmayı sağlamaktadır. Android ve Iphone için aynı ayarları değiştirmek yeterli olup başka hesabınız varsa her hesapta bu ayarı uygulamanız gerekecektir.

Instagram’da Ne Kadar Zaman Geçirdiğinizi Öğrenin

Instagram bildirimlerini kapattığınıza göre pek bilinmeyen diğer özelliklere de göz atmak isteyebilirsiniz. İlgi çekici bir başka Instagram özelliği olan uygulamada geçirdiğiniz zamanı görmek için yapmanız gereken profilinizi sağa kaydırdıktan sonra gelen “hareketlerin” sekmesine tıklamaktır. Eğer bu tarif yeterli gelmezse Instagram’da Geçirdiğiniz Zamanı Öğrenin yazımıza göz atabilirsiniz.

Instagram’da Ne Kadar Zaman Geçirdiğinizi Görme

Bir Cevap Yazın